Kurbanlık Fiyatları Seçimden Sonra Değişti! 2023 Büyükbaş Küçükbaş Dana Koyun Fiyatları Arttı

Kurbanlık Fiyatları Seçimden Sonra Değişti! 2023 Büyükbaş Küçükbaş Dana Koyun Fiyatları Arttı

2023 yılı itibarıyla kurbanlık büyükbaş küçükbaş hayvan fiyatları arttı. Seçimlerden sonra ve bayramdan hemen önce dana koyun kaç TL'den satılıyor? Canlı hayvan fiyat listesi ve kurbanlık seçerken dikkat edilmesi gerekenler...

Kurbanlık fiyatlarında yeni gelişmeler meydana geliyor. Kurban Bayramı'na az bir vakit kala büyükbaş ve küçükbaş hayvan fiyatları ne durumda merak edildi. Öte yandna hayvanların fiyatlarının aralıklarıyla birlikte hangi kurbanlık hayvanlar satın alınmalı ve neye dikkat edilmeli yazımızda yerini aldı.

Kurbanlık Seçiminde Bunlara Dikkat Edin!

Kurbanlık olarak seçeceğiniz hayvanın sağlıklı olması çok önemlidir. Hayvanın parlak gözleri, sağlıklı bir derisi, düzgün bir solunumu ve iyi bir beslenme durumu olmalıdır.  Kurbanlık hayvanın yaş ve kilosu da dikkate alınmalıdır. Kurbanlık olarak tercih edilen hayvanlar genellikle genç ve ağır olanlardır. Dini kurallara uygun olarak belirlenen yaş ve kilo aralığına dikkat edilmelidir. Kurbanlık hayvanın önceden aldığı bakım ve beslenme durumu önemlidir. Hayvanın doğal ve dengeli bir şekilde beslenmiş olduğundan emin olmalısınız. Sağlıklı bir diyet, hayvanın kaslarının iyi gelişmesine ve sağlıklı bir vücut yapısına sahip olmasına yardımcı olur.

Kurbanlık Dana Koyun Fiyatları (Büyükbaş Küçükbaş)

Kurbanlık fiyatlarında büyükbaşın fiyata aralığı 60 - 110 bin TL arasında belirtilirken, küçükbaşta ise 7 - 13 bin TL arasında bir fiyat belirlenmesinin beklendiğini belirtelim. Kurban Bayramı gelmeden fiyatların tekrardan artması söz konusu. Bu konuda henüz net bir açıklama yapılmış değil.

Kurban Bayramı Ne Zaman Başlıyor?

28 Haziran 2023'te başlayacak olan Kurban Bayramı'nın 1 Temmuz 2023'e kadar sürmesi beklenmektedir. Resmi olarak toplamda 4 gün olmakla birlikte çalışma koşullarının düzenlenmesiyle birlikte daha fazla gün tatil olarak duyurulabilir. Özellikle de kamuda çalışanlar için bu durum geçerli olacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.