LGS sınavı tarihi ve Saati Açıkladı! LGS sınav Sorgu Ekranı Açıldı

LGS sınavı tarihi ve Saati Açıkladı! LGS sınav Sorgu Ekranı Açıldı

LGS Sınavının Günü Kesinleşti! Sınavınızın Hangi Okulda Olduğu O Gün Öğreneceksiniz..Çok sayıda öğrencinin katılım sağlamasının beklenildiği LGS sınavlarının günü kesinleşti. Sınav günün açıklanmasıyla beraber, öğrenciler sınavlarının hangi okulda olduğunu o gün öğrenecekler. Peki büyük katılımı beklendiği, sayılı günlerin kaldığı LGS sınavı hangi gün oluyor ?

Çok sayıda öğrencinin lise eğitiminin hangi okulda olmasını belirleyeceği sınav olan LGS ile ilgili çok sayıda açıklama paylaşılmıştı. Bu açıklamalar içerisinde sınavın hangi gün olacağı da belirtildi. Çok sayıda öğrenci liseyi hangi okullarda okuyacaklarını, kendi aldıkları puan ile belirleyecekler..

Peki LGS sınavı hangi gün olacak ?

LGS sınavının 2023 LGS sınavının tarihi de 4 Haziran olarak açıklandı. Öğrenciler bu gün içerisinde sınavlarını olacaklar. Sınavlar tek gün olup, ertesi gün yeni sınav olmayacak.  Bu sınavdan alınan puanlarla öğrenciler gitmek istedikleri liseyi tercih edecekler. Öğrencilerin puanları kabul edilirse, istedikleri okula gidebilme fırsatına kullanabilecekler.

Peki öğrenciler hangi okulda sınav olacaklarını nasıl öğrenebilir ?

Öğrencilerin hangi okulda sınav olacakları 26 Mayıs itibari ile öğrenilebilecek. Öğrenciler ile paylaşılan belge sınavların nerede olacağı ile ilgili bilgiler bulunacak. Öğrenciler bu belgelerde bulunan okuldan farklı bir okulda sınava kesinlikle katılım sağlayamayacak.  Belgede belirlenen uyarılarında öğrencilerin sınava katılım sağlamadan öğrenmek isteyecekleri bilgilerde bulunuyor.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.