Maaşlara %80 Zam Kararı Geldi! En Düşük Çalışan Maaşı Bile Rekor Oranda Arttı!

Maaşlara %80 Zam Kararı Geldi! En Düşük Çalışan Maaşı Bile Rekor Oranda Arttı!

Çalışan maaşları için %80 zam duyurusunda bulunuldu. Maaşları bir anda yüksek oranda artan çalışanlar ise oldukça sevinçli. Peki bu ödemeyi kimler alacak? İşte son dakika sendika duyurusu ve belediyeden gelen haber...

Maaş zammıyla ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Şu sıralar sendikaların belediye personellerine daha fazla maaş ödenmesi adına belediye ile görüşme sağladığı biliniyor. Yapılan son anlaşma ile birlikte belediye çalışanlarına yüksek oranda zam kararı alındı. Toplu İş Sözleşmesi hakkında bilinmeyenleri açıklayacağız.

Maaşlar %80 Arttı

Çalışan maaşlarına %80 oranında zam yapılacağı öğrenildi. İmzalanan sözleşme, Malatya Büyükşehir Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası arasında gerçekleşti. Buna göre, en düşük çalışan maaşına da aynı oranda zam geldi. Konuyla ilgili yapılan açıklamada ise “Bugün çok mutlu ve sevinçli bir gündeyiz. Bir yıldan bir çalışan arkadaşlarımızın sözleşmeleriyle alakalı yeni bir dönem başlamıştı. Tabii Kahramanmaraş merkezli depremler Malatya’yı ciddi bir şekilde etkileyince kanun gereği bu sözleşmeler 3 ay ileri ertelenmişti. Sayın Başkanımız, ‘arkadaşların toplu sözleşmelerini bir an önce bitirin’ talimatını verince MOTAŞ Genel Müdürlüğümüz, Ulaşım Dairesi Başkanlığımız, Mali İşler Dairesi Başkanlığımız koordinatörlüğünde yönetim kurulumuz ile beraber arkadaşlarımızın sözleşmelerini güzel bir şekilde yaptık. 500 arkadaşımızı diğer birimlerimizden ayırt etmeden sosyal hakları ile beraber bir zam yapmış oldu.” ifadesine yer verildi.

 Belediye Personel Maaşları Zamlandı

2023 yılında Toplu İş Sözleşmesi aracılığıyla belediye personel maaşlarında ciddi oranda bir artış meydana gelmekte. Bununla birlikte, alım güçleri düşen çalışanların daha refah içerisinde yaşaması için sağlam adımlar atılıyor. Sendikalar bizzat konuyla ilgili belediyeler ile anlaşma sağlamakta. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.