Memur-SGK ve BAĞ-KUR Emekli Maaşları Değişiyor! Müjdeyi Erdoğan Verdi..

Memur-SGK ve BAĞ-KUR Emekli Maaşları Değişiyor! Müjdeyi Erdoğan Verdi..

Emekli vatandaşlar ve memurlar, maaşlarına yapılacak olan zam haberleriyle ilgili merakla beklemeye devam ediyor. Son açıklamalara göre, memurların maaşlarına 2 bin TL ila 3 bin TL arasında zam yapılması gündemde yerini koruyor. Bu durum emekli vatandaşları da heyecanlandırmış durumda. Peki, emekli ve memur maaşlarına ne kadar zam yapılacak? İşte detaylar...

Emekli maaşlarına seçim öncesinde zam yapılıp yapılmayacağı ise merak edilen konular arasında yer alıyor. Emekli vatandaşlar, seçim öncesinde maaşlarına yeni bir zam uygulanıp uygulanmayacağını öğrenmek istiyor. Bu konuda net bir açıklama henüz yapılmamış olsa da, emeklilere zam haberleri gündemde yerini korumaya devam ediyor.

Yılın başından bu yana emekli vatandaşlar birçok müjdeli haber almıştı. Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Memur-Sen Genel Kurulu'nda yapacağı memur ve emekliler için ek zam açıklamasıyla birlikte, emekli vatandaşlar daha da umutlanmış durumda. Bu açıklama, emekli maaşlarına ilişkin daha net bir bilgi sunacak.

EMEKLİLERİN MAAŞI DEĞİŞİYOR

Emekli vatandaşlara uygulanacak olan zam oranı henüz belli olmasa da, enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla birlikte netlik kazanacak. Mart ayı enflasyon rakamları açıklandı ve aylık enflasyon yüzde 2,29, yıllık enflasyon ise yüzde 50,51 olarak belirlendi. Bu rakamlara göre, SGK ve BAĞ-KUR emeklilerine yüzde 12,52 zam yapılacakken, memur ve memur emeklilerine yüzde 10,52 zam yapılması planlanıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Memur-Sen Genel Kurulu'nda yapacağı memur ve emekliler için ek zam açıklaması seçim öncesinde büyük bir önem taşıyor. Ancak, zam oranları ve formülleri enflasyon rakamlarına bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Seçim öncesinde net bir açıklama yapılmamış olması, seçim sonrasında enflasyon rakamlarının değerlendirilerek zam oranlarının netleşebileceği anlamına geliyor. Emekli ve memur vatandaşlar ise zam haberlerini heyecanla beklemeye devam ediyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.