Memur Ve Emeklilere Yeni Zam Zorunlu Gibi! Zamlı Maaşlar Yetmiyor..

Memur Ve Emeklilere Yeni Zam Zorunlu Gibi! Zamlı Maaşlar Yetmiyor..

Memur ve emeklilere verilen zamlar şimdiden yetersiz kaldı. Bu yüzden memur ve emekli vatandaşlarımız kendilerine yeni zam verilmesini beklerken, bu zam artık zorunlu olacak gibi duruyor. İşte yeni zam beklentilerinden detaylar...

Emekli ve memur vatandaşlarımıza bu yıl verilen zam beklentilerin çok altında kalmıştı. Emekli ve memur vatandaşlarımız bu zamların yetersiz olduğunu belirtmiş, ilk başta %25 olarak belirlenen zamlar, tepkiler sonucunda %30'a çıkarılmıştı. Şimdi ise %30 zammın bile yetersiz olduğu ortaya çıktı. Çünkü %30 zam sonrasında alım gücü git gide eridi. Emekli ve memurlarda yeni zam beklentisi içine girdi.

Emekli ve memurlara yeni zam olabilir mi ?

Emekli ve memurlara yeni zam olup, olmayacağı konusunda kesin bir bilgi bulunmuyor. Bununla beraber yeni zam beklentisi ise çok yüksek durumda. Asgari ücrete %55 zam verilmesi, memur ve emeklilere ise %30 zam verilmesi bu tepkilerin ortaya çıkmasının nedeni olarak belirtiliyor. Emekli ve memurların beklentisi ise zamların asgari ücret seviyesine çıkarılması.

Emekli ve memura ne kadar zam olabilir ?

Emekli ve memura yeni zam yukarıda belirttiğimiz gibi kesinleşmiş değilken, bir zam olması halinde bu zamların %10 ve 20 seviyesinde olması bekleniyor. Bu zamların olması halinde, detaylar yakın bir zamanda paylaşılacak gibi duruyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.