Memur Zammı Açıklandı! Erdoğan Memura Verilecek Yeni Maaşı Duyurdu

Memur Zammı Açıklandı! Erdoğan Memura Verilecek Yeni Maaşı Duyurdu

Zamlarla ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, memur maaşlarının ne kadar artacağını açıkladı. En düşük memur maaşı ne zaman yükselecek? Yeni maaş konusunda duyuru geldi. İşte memurun alacağı ödemeler...

Memur maaşlarında önemli bir artış yaşanıyor. En düşük memur maaşı normal şartlarda 11 bin 848 TL olarak belirlendi. 2023 yılı Ocak ayından bu yana da aynı şekilde devam ediyor. Ancak memurun zam talebi kayıtsız kalmadı. Cumhurbaşkanı Erdoğani, yapmış olduğu açıklamada önemli bir müjde verdi.

Milyonlara memur, maaş zammı için harekete geçti. En düşük maaşın bir anda %80'den fazla artacağı bilgisi geçildi. Peki maaş artışı hangi ayda olacak? Beklentilerin ne zaman karşılanacağı merak konusu haline geldi.

Memur Maaşı Artacak!

Erdoğan'dan gelen açıklamada memur maaşının artacağı bilgisi iletildi. Açıklamada "En düşük emekli maaşının üzerinde ücret alan emeklilerin durumunu iyileştirecek çalışma yapıyoruz. Yeni Meclisin açılmasıyla vatandaşlarımızı sevindireceğiz. Bu çalışmanın tamamlanması için gereken talimatları verdim" dedi.

Memura En Düşük 22 Bin TL!

Memura ödenecek maaşın miktarıyla ilgili önemli açıklamalar geliyor. Bu doğrultuda 11 bin 848 TL olan en düşük memur maaşının 22 bin TL'ye çıkması ve %80'den fazla zamlanması sağlanacak. Tarih konusunda henüz net bir ifadeye başvurulmasa da zamların Temmuz ayında gelmesi muhtemel gözüküyor.

Vatandaşlar bir süredir memur ve emekli zammının ne zaman artacağını bekliyordu. Çünkü alım gücünde ciddi düşüşler meydana gelmişti. Yılbaşı zammının dahi eski fiyatları arattığı görülünce yetkililerden zam konusunda önemli adımlar atıldı. Yakında çalışan maaşlarının ciddi oranda yükseldiğini görebiliriz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.