Merakla Bekleniyordu: Erdoğan Sonunda Duyuru Yaptı! En Düşük Memur ve Emekli Maaşında Düzenleme!

Merakla Bekleniyordu: Erdoğan Sonunda Duyuru Yaptı! En Düşük Memur ve Emekli Maaşında Düzenleme!

Maaş zamlarıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın duyurusu büyük ses getirdi. Hükümet son hamlesini yaptı ve beklemeye başladı. Net olarak en düşük memur ve emekli maaşı kaç TL olacak? Erdoğan'dan heyecanlandıran açıklama...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın büyük  gündem olmasına neden olan açıklaması hali hazırda konuşuluyor. Memur ve emekli maaşının kaç TL'ye çıkarılacağı konusunda net bir duyuru bekleniyordu. Söz konusu açıklamayla birlikte memur maaşı en düşük kaç TL olacak kesinleşti.

En Düşük Memur Maaşı Kaç TL Olacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gelen açıklama ile birlikte en düşük memur maaşının 22 bin TL'ye yükseleceğini öğrendik. Bu sürecin ne zaman tamamlanacağı ise ayrı bir merak konusu. Çünkü maaş zammı henüz resmi olarak duyurulmuş değil. Karar Resmi Gazete'den de geçmedi. Erdoğan, açıklamasında  "En düşük memur maaşını 22.000 TL seviyesine yükseltiyoruz. Maaşlardaki bu artışları otomatik olarak memur emeklilerimize de yansıtıyoruz. Milletimize hayırlı olsun." dedi. Erdoğan, "Bakanımıza temmuz ayında bu çalışmanın tamamlanması için gereken talimatı verdim" 

En Düşük Emekli Maaşı 10 Bin TL Olacak!

En düşük emekli maaşı için ise 10 bin TL iddiası ortaya atılmıştı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, bu adımın en kısa sürede gerçekleşeceği ve kademe kademe maaşların artırılacağını vurguladı. En düşük maaş artınca daha yüksek ödeme alan emekliler de bu zamdan faydalanabilecek mi göreceğiz.

Maaş Ne Zaman Yapılacak?

Kamu işçisi maaşı arttı ama emekli ile memur maaş zammı henüz yapılmadı. Temmuz ayı mı beklenecek yoksa daha mı erken davranılacak merak ediliyor. Söz konusu maaş artışıyla ilgili yeni bir gelişme meydana gelir mi yakın zamanda belli olacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.