Meteoroloji Uyarılarını Peş Peşe Açıkladı! O İllerimiz Dikkatli Olun..

Meteoroloji Uyarılarını Peş Peşe Açıkladı! O İllerimiz Dikkatli Olun..

Meteoroloji hava durumları hakkında vatandaşlarımızı bilgilendirmeye devam ediyor. Yaşanacak olumsuz durumlara karşı uyarılda bulunan Meteoroloji o illerimizde yaşayan vatadaşlarımızı yağış tehlikesi için uyardı.

Olumsuz hava şartları yüzünden yaşanacak tehlikeler için Meteoroloji Genel Müdürlüğü bugünde uyarılarda bulundu. Meteoroloji uyarılarında bazı illeri dikkatle belirtirken, yağışlara karşı uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün vatandaşlarımı bilgilendirmek için paylaştığı açıklama;

'' Ülkemiz genelinin parçalı ve az bulutlu, kuzeydoğu kesimler ile zamanla Kıyı Ege'nin çok bulutlu, Artvin çevrelerinin yağmur ve karla karışık yağmur, Van çevrelerinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis görüleceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek kesimlerinde çığ tehlikesi riski bulunmaktadır.'',

Meteoroloji Genel Müdürülüğü yukarıda belirtilen illere net uyarılarda bulunurken, ülkemizin diğer illeri hakkında da hava durumu bilgilerini paylaştı;

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu; Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan, akşam saatlerinden itibaren güneyli yönlerden 3 ila 5, yer yer 6, sabah saatlerinde doğusu 7; Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 4 ila 6, batısı 7, doğusunun açıkları 8 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, yer yer 2,5 m, Doğu Karadeniz’in doğusunun açıklarında 3,5 m; Görüş: İyi.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, yer yer pus ve sisli; Rüzgar: Güney ve güneybatıdan, sabah saatlerinde kuzeyi kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5 m; Görüş: İyi, pus anında orta; sis anında zayıf.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, gece saatlerinde sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı Akdeniz'de güney ve güneybatıdan, gece saatlerinde kuzeydoğudan; Doğu Akdeniz’de batı ve güneybatıdan, sabah saatlerinde kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, gece saatlerinde sağanak yağışlı; Rüzgar: Kuzey Ege'de güney ve güneybatıdan, sabah saatlerinde kuzeydoğudan; Güney Ege'de güney ve güneydoğudan, öğle saatlerinde güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.