Metro İstanbul Duyurdu! İBB Metrolarında Bisiklet Paten Scooter Kaykay Kullanıyorsanız Dikkat!

Metro İstanbul Duyurdu! İBB Metrolarında Bisiklet Paten Scooter Kaykay Kullanıyorsanız Dikkat!

Metro İstanbul'dan gelen duyuruda bisiklet başta olmak üzere paten scooter ve kaykayla ilgili kullanım rehberi değişti. İBB Metro içerisinde bu araçlar belli şartlar altında kullanılabilir. Yeni düzenlemeye dair bilgiler yazımızda...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) bağlantılı metrolarda geçerli olan güncel kurallara bir değişiklik getirildi. Metro İstanbul, yapmış olduğu duyuru ile dikkatleri üzerine çekti Bu karar sonrasında İBB metrolarında bisiklet sürmek serbest olacak mı? Normal şartlarda belirli saat sınırlamaları olduğunu ve bu sınırlamaların da yalnızca tek katlı bisikletleri kapladığını biliyoruz. 

Hafta sonu Sınırlama Yok!

Bisiklet kullanımında yeni bir adım atıldı ve hafta sonu saat fark etmeksizin tek katlı bisikletinizle yolculuk yapabileceksiniz. Ancak atılan bu adımla birlikte kaykay paten ve scooter gibi araçların kullanımında bir değişiklik meydana gelmedi. Hali hazırda yasak devam ediyor. Bu araçları metroda kullanamayacaksınız. 

Metro İstanbul resmi duyurusu aşağıdaki gibidir:

"Yolcularımız katlanabilir tek kişilik bisikletler ile işletme saatleri içerisinde her gün, standart katlanmayan tek kişilik bisikletler ile hafta içi 07.00-09.00 / 17.00-20.00 saatleri dışında yolculuk edebilirler. Hafta sonları ise zaman sınırı olmaksızın işletme saatleri içerisinde ekstra ücret ödemeden yolculuk yapabilirler.
Ayrıca; bisikletli yolcularımız “yaşlı, engelli, hamile ve çocuklu yolcularımıza” öncelik vermek kaydıyla asansörleri kapasiteleri dahilinde kullanabilirler. Araç içerisinde konumlandırılacağı uygun alanlar bulunmaması ve istasyon içerisinde yaya sirkülasyonuna olumsuz etkisi nedeniyle iki kişilik bisikletleri sisteme kabul etmemekteyiz.
İstasyon ve araç içlerinde paten, kaykay, hoverboard, bisiklet, scooter, elektrikli scooter, ginger benzeri araçları kullanmak yasaktır. Bu araçlar elde taşınmalı veya üzerine binilmeden kullanıcı yanında hareket ettirilmelidir."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.