Milyonlarca TL Ceza Kesiliyor! Siz de Bu Gruba Dahilseniz Borçlu Olabilirsiniz!

Milyonlarca TL Ceza Kesiliyor! Siz de Bu Gruba Dahilseniz Borçlu Olabilirsiniz!

Hassas bir konu olan vergilendirmede dikkatli olmayanlar milyonlarca TL cezaya maruz kalabiliyor. Bakan Mehmet Şimşek uyarısını yineledi. Vergisini vermeyen işletmelere büyük cezalar yolda...

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, hükümetin vergi kaybı ve kaçağına karşı attığı adımları değerlendirdi. Bakan, özellikle KDV oranlarını yanlış uygulayan işletmeleri denetlemeye odaklandıklarını belirtti. Şimşek, bu tür mükellefleri gözetim altına almanın ötesinde, Kahramanmaraş'ta yaşanan büyük depremin ardından 104 milyar dolarlık ekonomik yükü ek bütçelerle karşılayacaklarını ifade etti.

Özel Sektör Denetlenecek

Bakanlık olarak piyasa hareketlerini dikkatli bir şekilde izlediklerini ve birçok sektör hakkında kapsamlı analizler gerçekleştirdiklerini dile getiren Şimşek, yıl içerisinde kiralık konutlar, eğlence mekanları ve restoranları özel olarak denetleyeceklerini açıkladı. Ülke genelinde uygulanan denetim planlarının sürdüğünü ve sahada etkin bir şekilde çalışmalarına devam ettiklerini vurguladı.

KDV'de Hileye Yer Yok!

Ayrıca, Mehmet Şimşek hizmet ve perakende sektörlerini özel olarak gözetim altına aldıklarını belirtti. "KDV oranını yanlış uygulayan işletmeleri belirlemek ve cezai işlem uygulamak için sahadayız," diyen Bakan, kısa süre içinde 8,531 işletmeyi denetlediklerini ve bu işletmelerden 550 milyon liralık kayıt dışı gelir tespit ettiklerini, bu kapsamda 87 milyon lira ceza uyguladıklarını ifade etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.