MSB Bedelli Askerlik Ücreti İçin 135 Bin TL Açıklaması! Askerliği Bedelli Yapacaklar Ne Kadar Ödeyecek? (Mayıs 2023)

MSB Bedelli Askerlik Ücreti İçin 135 Bin TL Açıklaması! Askerliği Bedelli Yapacaklar Ne Kadar Ödeyecek? (Mayıs 2023)

28 gün bedelli olarak askerlik yapacakların ödeyeceği ücret 135 bin TL olarak güncellendi mi? Milyonların merak ettiği soru yanıt buldu. Milli Savunma Bakanlığı, güncel bedelli askerlik ücreti için nasıl bir adım attı? İşte detaylar...

Milli Savunma Bakanlığı, 2023 yılının Ocak ayından itibaren bedelli askerlik ücretini 93.258,44 TL olarak belirlemişti. Ancak son zamanlarda 135 bin TL'ye çıkarıldığına yönelik çeşitli haberler ortaya çıktı. Bedelli askerliğe yeni zam mı geliyor? Temmuz ayı gelmeden önce tekrardan bir zam mı yapılacak?

135 Bin TL Olduğu Duyuruldu!

Çeşitli haber siteleri ve sosyal medyada bazı sayfalar, bedelli askerliğin 135 bin TL olduğu duyuruldu. Ancak bu açıklama kısa süre içerisinde gündem olunca resmi kaynaktan da yanıt beklendi. Milli Savunma Bakanlığı bedelli askerlik ücreti konusunda zam kararı mı aldı diye aramalar yapılıyor.

Bedelli Askerlik Ücreti Zamlandı mı? 

Milli Savunma Bakanlığı, bedelli askerlik ücretini 2023 yılı Ocak - Temmuz için 93.258,44 TL olarak belirlediğini duyurdu. Bu ücret, 2011 yılında çıkarılan ve daha sonra güncellenen Bedelli Askerlik Kanunu'na göre belirlenmiştir. Bedelli askerlik ücreti, vatandaşlarımızın askerlik görevlerini yerine getirirken karşılaşabilecekleri maddi zorlukları azaltmak amacıyla düzenlenmiştir.

Ancak son günlerde, bedelli askerlik ücretinin 135 bin TL'ye yükseldiği yönünde asılsız haberler yayılmaktadır. Bu haberlerin tamamen yanlış olduğunu ve Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalarla çeliştiğini belirtmek istiyoruz. Bedelli askerlik ücreti, her yıl

Milli Savunma Bakanlığı tarafından belirlenir ve resmi açıklamalarla duyurulur. Bu nedenle, sadece bakanlığın resmi internet sitesinde yayınlanan rakamlara güvenilmesi gerekmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.