MSB Duyurdu: 2 terörist daha Öldürüldü

MSB Duyurdu: 2 terörist daha Öldürüldü

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde bulunan 2 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Irak'ın Kuzey bölgesindeki terör faaliyetlerine yönelik operasyonların devam ettiği belirtilen açıklamada, gerçekleştirilen operasyonlar sonucunda Pençe-Kilit bölgesindeki 2 teröristin etkisiz hale getirildiği ifade edildi.

Milli Savunma Bakanlığı'nın yaptığı açıklamalarda, Irak'ın kuzey bölgesindeki teröristlere karşı gerçekleştirilen temizlik operasyonlarının etkin ve kararlı bir şekilde devam ettiği vurgulandı. Bu çerçevede bölgede tespit edilen 2 teröristin, kahraman askerlerimiz tarafından etkisiz hale getirildiği bildirildi. MSB'nin açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

Etkin ve Kararlı Temizlik Operasyonları Devam Ediyor

Irak'ın kuzey bölgesinde gerçekleştirilen temizlik operasyonlarına kararlılıkla devam ediyoruz. Teröristlerle mücadelemiz etkin bir şekilde sürüyor. Bu kapsamda bölgede tespit ettiğimiz 2 terörist, cesur askerlerimiz tarafından etkisiz hale getirildi.

Milli Savunma Bakanlığı'nın Kararlı Duruşu

Milli Savunma Bakanlığı, terörle mücadelede gösterdiği kararlı duruşla dikkat çekiyor. Irak'ın kuzeyindeki teröristlere yönelik gerçekleştirilen operasyonlarla bölgenin temizlenmesi hedefleniyor. Bu kapsamda MSB, Pençe-Kilit operasyonuyla 2 teröristi etkisiz hale getirmiş ve teröristlere karşı kararlılığını bir kez daha göstermiştir.

Türk Askerinin Kahramanlığı

Türk askerinin kahramanlığı, terörle mücadeledeki başarımızın en önemli unsurlarından biridir. Irak'ın kuzeyinde gerçekleştirilen operasyonlarla teröristlere göz açtırmayan kahraman askerlerimiz, bölgenin temizlenmesine büyük katkı sağlamaktadır. Milli Savunma Bakanlığı'nın açıklamasında da vurgulandığı gibi, 2 teröristin etkisiz hale getirilmesi, Türk askerinin azim ve cesaretinin bir göstergesidir.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile Irak'ın kuzeyindeki terörle mücadeledeki kararlılığımız bir kez daha ortaya konulmuştur. Pençe-Kilit operasyonuyla 2 teröristin etkisiz hale getirilmesi, temizlik operasyonlarının başarısını göstermektedir. Türk askerinin kahramanlığı sayesinde teröristlere geçit verilmemekte ve bölgenin güvenliği sağlanmaktadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.