Öğretmenlere Müjde! Hesaplarına 1331 TL Para Yatacak..

Öğretmenlere Müjde! Hesaplarına 1331 TL Para Yatacak..

Öğretmenler 2023 Temmuz ayında 1331 TL ilave ödeme alabilecek. Ancak hangi öğretmenlerin bu ek ödemeyi alacağı merak konusu. Haberimizin detayında sizlerle paylaştık.

Herhangi bir mesleki alanlarında sendikaya üyeliği bulunan öğretmenler 3 ayda bir kez toplu sözleşmelerine göre tazminat ödemesi almaktadır. Sendika ücreti olarak da bilinen bu tazminatta en son güncellemeler yapıldı. Türkiye genelinde öğretmenleri temsil eden sendikalardan %2 barajını geçen sivil toplum kuruluşlarına üyeliği bulunan öğretmenlere her 3 ayda bir defaya mahsus olmak üzere 918 TL ilave ödeme yapılmaktadır. %2 barajını geçen öğretmen sendikalarının listesi ise aşağıdaki gibidir;

  1. Eğitim-Bir-SEN
  2. Türk-Eğitim-SEN
  3. Eğitim-İş
  4. Eğitim-SEN

Cumhurbaşkanı Açıklama Yaptı; Öğretmenler Temmuz’da ek ödeme alacak!

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN öğretmenlerle ilgili önemli açıklamalarda bulunmuştu. Bu açıklamada ise memur maaşlarına yapılan %45 oranında zammın yanında refah payının da hesaplarında olacağı bilgisi yer almaktaydı. Yapılan bu açıklamanın ardından gözler sendika başkanlarına çevrildi. 2023 Temmuz ayında öğretmenlerden yukarıda belirtilen sendikaya üyeliği olanlara ilave ödeme de yapılacağı bilgisi beklenmekte. Bu ücretin ise 1331 TL olması konuşuluyor.

Bu ilave ödemeden 4 sendikadan herhangi birine üyeliği olmayan öğretmenler maalesef faydalanamayacak. Ayrıca özel kurum ya da kuruluşlarda çalışıp sendika üyeliği bulunan öğretmenlerin de ek ödemeden faydalanabilecekleri tartışılmakta. Ilerleyen günlerde konu ile ilgili sendika başkanlarının net bir açıklama yapması bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.