Okullar 9 Gün Daha Tatil Edildi; Beklenen Açıklama  Yeni Geldi

Okullar 9 Gün Daha Tatil Edildi; Beklenen Açıklama Yeni Geldi

Öğrenciler, öğretmenler ve veliler için sevindirici bir haber geldi. 15 Mayıs seçim tatili ile 19 Mayıs tatilinin birleştirildiği duyuruldu. Bu müjdeyle birlikte okullarda 9 günlük bir tatil dönemi başlamış oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasıyla, 14 Mayıs'ta yapılacak genel seçimler öncesinde tatil kararı alındı. 15 Mayıs Pazartesi günü seçim nedeniyle okullar tatil edildi ve aynı hafta içerisinde 19 Mayıs Cuma günü de resmi tatil olarak belirlendi.

Öğrenciler ve veliler, 15-19 Mayıs haftasının tamamen tatil edilmesini bekliyor. Ancak şu anda Milli Eğitim Bakanlığı'nın bu yönde bir kararı bulunmamaktadır.

Eğer Milli Eğitim Bakanlığı kararını değiştirmezse, öğrenciler 15-19 Mayıs haftasında sadece 3 gün okula gidecekler. Diğer yandan, öğrencilerin heyecanla beklediği 3 günlük tatil ise bugün başladı. Son ders zilinin çalmasıyla birlikte öğrenciler okullardan ayrılarak 3 günlük tatilin keyfini çıkaracaklar ve salı günü tekrar okula dönecekler.

Ancak 19 Mayıs Cuma gününün de resmi tatil olması nedeniyle, perşembe günü son ders zilinin çalmasının ardından öğrenciler bir kez daha 3 günlük bir tatil yapacaklar.

Şu anda Milli Eğitim Bakanlığı'nın yapacağı yeni açıklama bekleniyor. Eğer Milli Eğitim Bakanlığı, 15 Mayıs tatilini 19 Mayıs tatiliyle birleştirirse, toplamda 9 günlük bir tatil süreci ilan edilmiş olacak. Öğrenciler ve veliler, bu müjdeli haberi sabırsızlıkla beklemektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.