ÖSYM Bu Sınavların Ertelendiğini Duyurdu! MSÜ Sınavı O Güne Alındı..

ÖSYM Bu Sınavların Ertelendiğini Duyurdu! MSÜ Sınavı O Güne Alındı..

Her yıl ÖSYM'Nin düzenlediği ve çok sayıda öğrencinin katıldığı sınavlardan biri olan MSÜ sınavının hangi gün gerçekleşeceği birkaç hafta önce açıklanmıştı. Ülkemizde yaşanan son olaylar sonrasında ise ÖSYM MSÜ sınavının tarihinin ileriye alındığını açıkladı. İşte yeni sınav tarihleri...

Her yıl çok sayıda öğrencinin katıldığı sınavların başında gelen MSÜ (Milli Savuna Üniversitesi ) sınavlarının başvuruları bu yıl için başlamış, bununla beraber sınav tarihide paylaşılmıştı. MSÜ sınavı ile ilgili tüm detaylar belli olsa da , ülkemizde yaşanan üzücü olaylar sonrasında sınav hakkında ki kritik değişiklikler ÖSYM tarafından vakit geçmeden duyuruldu.

MSÜ sınavı ertelendi mi? ÖSYM Açıkladı...

ÖSYM'nin MSÜ sınavı resmi açıklaması;

 "6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen ve birçok ilimizi etkileyen depremler nedeniyle ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından 2023 ÖSYM Sınav Takvimi'nde;19 Mart 2023 tarihinde yapılacağı duyurulan 2023 Millî Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı’nın (2023-MSÜ) 2 Nisan 2023 tarihinde yapılmasına karar verilmiştir." 

Başvurular bitti..

MSÜ sınavının tarihi yukarıda da belirtildiği gibi değiştirildi. Fakat bu sınava başvuran öğrencilerin buna ek olarak herhangi bir işlemde bulunmasına lüzum yok. Sınav başvurularında herhangi bir değişiklik yok. Sınav başvurular kapanmış durumda.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.