Parası Olan Yatırımını Araçlara Yapıyor! Seçimden Sonra Fiyatlara Ne Olacak?

Parası Olan Yatırımını Araçlara Yapıyor! Seçimden Sonra Fiyatlara Ne Olacak?

Elindeki parasını yatırımda değerlendirmek isteyenler artık gayrimenkulden ziyade araçlara yöneldi. Seçim sonrası yatırım uzmanları araç fiyatları için nasıl bir beklenti içerisinde? Uzman isimden gelen o açıklama şok etkisi yaratacak.

Son zamanlarda hızla artan enflasyonun da etkisiyle araç fiyatları bir anda tepetaklak oldu. Artık otomobillere aylık olarak ciddi oranda zamlar geliyor. Hal böyle iken vatandaşlar da enflasyon nedeniyle değeri düşen paralarını koruyabilmek adına önemli bir adım atıyor. Çeşitli yatırım araçları ön plana çıksa da gayrimenkulün bir tık daha geride kaldığını söylemeliyiz.

Otomobil Piyasası Canlandı!

2023 yılında Nisan ayına kadar satın alınan otomobillerin sayısı duyuruldu. Toplam 300 binden fazla araç satışı gerçekleşti. Sıfır araçlardaki bu artışla birlikte ikinci el otomobil piyasası da canlandı. Geçen yıla göre %62,7'lik bir satış artışı bulunuyor. Otomobil fiyatlarındaki bu gelişme, seçim sonrası için nasıl bir mesaj veriyor.

Seçimlerden Sonra Araç Fiyatları Artacak mı?

Seçim sonrasında araç fiyatlarına yeni zamların gelip gelmeyeceği merak konusu. Hali hazırda seçim havası içten içe yaşanırken, bir yandan da otomobil fiyatlarında atılacak adım merak konusu haline geldi. Detayları ile paylaşıldığında otomobilde pandemi etkisi tartışılıyor. Yeniden böyle bir etki olup olmayacağı ise şimdilik yanıt bulmuş değil.

Yatırım Uzmanı Uyardı!

Öte yandan yatırım uzmanlarından da açıklamalar gelmeye devam ediyor. Gayrimenkul yatırımlarının daha da geride kaldığı ve bu nedenle araç piyasasının alevlendiği belirtilmekte. Araçlara olan ilginin yatırım anlamında nasıl bir sonuç vereceğini ise zaman gösterecek.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.