SGK Son Duyurusunu Yaptı! 39 40 41 Yaşında Emeklilik İçin Düğmeye Basıldı!

SGK Son Duyurusunu Yaptı! 39 40 41 Yaşında Emeklilik İçin Düğmeye Basıldı!

SGK duyurusu ile 39 40 41 yaşlarında emeklilik için düğmeye basıldı. Sigorta priminizi henüz tamamlamadıysanız dikkat! 3600 günden emeklilik mümkün. Erken yaşta emeklilikte bu şartları karşılamayı unutmayın.

Erken emeklilikte SGK'nın duyuruları da bir o kadar etkili oluyor. Çünkü genel olarak sigorta giriş tarihi, prim günleri ve diğer detaylar dikkate alınsa da tek başına yeterli olmayabilir. Erken emeklilik için hangi şartların karşılanması gerekiyor? Sosyal Güvenlik Kurumu'nun hangi şartlarda sizi daha erken yaşta emekli ettiğine bakalım.

3600 Gün ile Emekli Olunuyor mu?

Sigorta girişi 9 Eylül 1999 tarihinden önce olanlar ve 15 yıl sigorta prim şartını karşılayanlar erken emekli olabiliyor. 3600 günden emeklilik de bu sayede mümkün hale gelmektedir. EYT düzenlemesiyle birlikte bugün pek çok vatandaş zaman kaybetmeden emeklilik hakkı elde etti.

39 40 41 Yaşında Emeklilik Müjdesi!

SGK, vatandaşların sağlık durumlarına ve yaptıkları işe bağlı olarak erken emekli olmaları gerektiği kararını verebilir. Mevzuat gereği ve kurallar çerçevesinde hareket ediliyor. Sağlık durumunuz işinizle bağlantılı şekilde kötüye gittiyse ve sigorta prim şartlarını da karşıladıysanız emekli olabilirsiniz. Öte yandan yaptığınız işin zorluğuna bağlı olarak daha fazla adınıza sigorta primi yatırıldı ise emeklilik hakkı elde edebiliyorsunuz.

Borçlanma ile 6 Yıl Erken Emekli Olunabilir

Sigorta prim borçlanması ile emeklilik bekleyenler 6 yıl erkenden maaş almaya başlıyor. Doğum borçlanması yapan kadınların bu şartları karşılayıp karşılamadığı inceleniyor. Sahip olduğunuz çocuk başına 720 gün yani 2 yıldan olmak üzere toplamda 3 çocuğa kadar geriye dönük sigorta prim ödemesi yapabilirsiniz. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.