Sıfır Araçlar İçin Düğmeye Basıldı! 1.5 Milyon TL Taşıt Kredisi Resmen Duyuruldu!

Sıfır Araçlar İçin Düğmeye Basıldı! 1.5 Milyon TL Taşıt Kredisi Resmen Duyuruldu!

Halkbank ile sıfır taşıt kredisi 1.5 milyon TL'ye kadar çıkıyor. Üstelik 84 ay vadede kredinizi ödeyebiliyorsunuz. Hazine ve Maliye Bakanı'ndan Halkbank taşıt kredisine yönelik müjdeli haber geldi.

Sıfır otomobillerdeki fiyat artışlarının yanı sıra kredi seçenekleri de dikkat çekiyor. Hal böyle iken taşıt kredisinde önemli bir adım atıldı. Kredi limiti artırıldı ve Halkbank üzerinden kredi çekilebilecek. Bakan Nureddin Nebati'den gelen açıklamaları paylaşacağız.

Esnafa Taşıt Kredisi Müjdesi!

Halkbank aracılığıyla, esnafın İş Yeri Edindirme ve Taşıt Kredisi için ne kadarlık işlem sağlayabileceği detaylı olarak paylaşıldı. 84 ay vade ile 1.5 milyon TL'ye kadar esnaf için kredi verilecek. Limit artırıldı ve bu kredi işlemleri için 100 milyar TL'lik bütçe ayrıldı. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, açıklamasında "Bu ülke, esnaf kültürünün temelleri üzerinde yükselen, girişimci yapısını her zaman koruyacak. Esnafımıza desteğimiz her daim sürdü ve her daim sürecek. Ekonomi politikamızın temelini ’üretim’ oluşturuyor. Bu memleket için üreteni desteklemek temel hedefimizdir. Bu kapsamda, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında esnaf ve sanatkarlarımıza toplam 100 milyar lira tutarında kredi kullandıracağız. Esnafımızın hizmetine sunulacak krediler, 60 ay vadeye kadar uygun taksitlerle ve yüzde 7,5 faiz oranı ile kullandırılacaktır. Kredilerin şahıs üst limitlerini de 500 bin liraya yükseltiyoruz. Buna ek olarak, İş yeri Edindirme ve Taşıt Kredi limitini de 1,5 milyon liraya yükseltiyoruz"  dedi.

krediparaa-11zon.jpeg

Kredi ile Sıfır Araç Alınabilecek!

Sunulan kredi paketiyle birlikte esnafın işyerleri için kredi kullanarak araç satın alabileceği resmileşti. Bu durumda da esnafların kredi çekebilmelerinin önü açıldı. Daha yüksek limitli ve ihtiyaç doğrultusunda çekebileceğiniz İşyeri Edindirme ve Taşıt Kredisi için başvuru yapabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.