Sigara Fiyatları Yeniden Zamlandı! Haziran 2023'te En Ucuz Sigara 40 TL'yi Aştı

Sigara Fiyatları Yeniden Zamlandı! Haziran 2023'te En Ucuz Sigara 40 TL'yi Aştı

Sigara fiyatlarına bir kez daha zam yapıldı ve 2023 Haziran ayı itibarıyla sigara paketlerinin fiyatı ortalama olarak 38 TL seviyesine yükseldi. Sigara sektöründe faaliyet gösteren JTI, BAT ve Philip Morris gibi önemli şirketlerin güncel durumunu sizlerle paylaşıyoruz.

Son zamla birlikte, 2023 Haziran ayında sigara fiyatlarında değişiklikler meydana geldi. Farklı markalara ait sigaralar tek tek zamlandı. Parliament markası en pahalı sigara olarak öne çıkarken, fiyatı 43 TL'ye yükseldi. Marlboro ise 41 TL'ye çıktı. En ucuz sigara ise T&T grubuna ait olan Hazar, MMC, Medley ve Toros 2005 markaları oldu ve 32 TL'ye satılmaya başlandı.

PMI (Philip Morris International) markaları arasında fiyatları artan sigaralar arasında Marlboro Edge, Marlboro Touch, Marlboro Touch White, Parliament ve Parliament Aqua Blue Slims yer alıyor. Örneğin, Marlboro Edge sigarasının fiyatı 39 TL olarak belirlendi.

BAT (British American Tobacco) markalarından Kent, Pall Mall, Kent Slims, Viceroy, Samsun, Maltepe, Tekel 2000, Kent Blue gibi sigaraların fiyatları da yükseldi. Kent D Line Blue sigarası ise 38 TL olarak fiyatlandırıldı.

Royal Tobacco markasının bünyesinde yer alan İnstark Gray, JXB Yellow, JXB Red, İnstark Blue, İnstark Dark Blue, İnstark White ve İnstark Red sigaraları da zamlandı.

JTI (Japan Tobacco International) markası altında yer alan Winston Slender, Winston Dark Blue, Winston Deep Blue, Winston, Camel Slender gibi sigaraların fiyatları da arttı.

T&T (European Tobacco A.Ş.) markasının Violet Slims, Winner Slims Dore, Winner Kısa Tf, HD Slims Blue, HD Q Size Ocean Blue sigaralarının fiyatları da yükseldi.

Imperial Tobacco markasının ürünleri arasında yer alan Davidoff Slims Ivory, Davidoff Slims White, Davidoff Burgundy Ivory, Davidoff Burgundy White, Davidoff c Line Blue, Bianca, Polo Blue, Polo Grey, West Navy, West Grey, West White, Imperial Classic Red gibi sigaraların fiyatları da artış gösterdi.

Yukarıda belirtilen fiyatlar, 2023 Haziran itibarıyla geçerli olan sigara fiyatlarıdır. Sigara tüketenlerin bu zamdan haberdar olması ve bütçelerini buna göre ayarlamaları önemlidir. Sağlık açısından da sigaradan uzak durmanın faydaları göz ardı edilmemelidir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.