Sinan Oğan: İkinci Turda Seçimlerde Kimi Destekleyeceğini Açıkladı

Sinan Oğan: İkinci Turda Seçimlerde Kimi Destekleyeceğini Açıkladı

Ata İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, 14 Mayıs seçimlerinde %5,2 oy alarak ikinci tura kalmayı başardı. Oğan, ikinci turda kimi destekleyeceğini açıkladı

Seçimlerde ikinci tura kalan adayların destek almak Cumhurbaşkanı Erdoğan ve  Kemal Kılıçdaroğlu için stratejilerini belirlemesi beklenirken, Sinan Oğan'ın da ikinci turda destek vereceği aday Belli Oldu

SİNAN OĞAN İKİNCİ TURDA DESTELİĞE ADAY İÇİN ŞART KOŞTU

Oğan, seçim sonrası yaptığı ilk açıklamada, “Başından beri görülen bir durumdu ki seçimler ikinci tura kalacak ve Türk milliyetçileri ile Atatürkçüler ikinci turun belirleyicisi olacak” şeklinde değerlendirmede bulundu. 

Oğan, 2 milyon 800 binin üzerinde seçmenin oyunu aldı. Bu, ATA İttifakı’nın toplam oyunun 1 buçuk milyon üzerinde bir oy demek. Ancak Oğan, ikinci turda Cumhur ya da Millet İttifakı’nı destekleyip desteklemeyeceğini net bir şekilde açıklamadı. 

Oğan, şartlarını sıralayarak, “Şu an kesinlikle şunu veya bunu destekleyeceğiz demiyoruz ve demeyeceğiz. Eğer ikinci turda desteğimize ihtiyaç duyan biri olursa, önce terörle ilişkisi olan kişilerle arasına mesafe koymak zorundadır. Siyasete ilk girdiğimiz günden bu yana söylediklerimizde hiçbir değişiklik olmadı, ilk günden bu yana söylediklerimizi şimdi de aynı şekilde söylüyoruz” ifadelerini kullandı. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.