Soğuklar Bir Gelecek Tam Gelecek! Meteoroloji Uyardı: Sıcak Havaları Özlemek Zorunda Kalabiliriz!

Soğuklar Bir Gelecek Tam Gelecek! Meteoroloji Uyardı: Sıcak Havaları Özlemek Zorunda Kalabiliriz!

Son zamanlarda sıcak havanın yoğunlukta olduğu Türkiye'ye artık soğuk da giriş yapıyor. Meteoroloji aracılığıyla yağışların yanı sıra hava derecesinin büyük ölçüde düşeceği öğrenildi. İşte hava durumuyla ilgili güncel gelişmeler...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son değerlendirmeleri vatandaşlar tarafından dikkatle izleniyor. Türkiye genelinde Pazar günü herhangi bir yağış beklentisi olmadığı vurgulanırken, ülkenin Kuzeydoğu bölgelerinin parça parça ve yer yer bulutlu, bazı bölgelerin ise genellikle açık olacağı ifade edildi. CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, gelecek hafta için bir uyarıda bulundu ve sıcaklık değerlerinin hızla düşeceğini ifade etti. Prof. Dr. Şen, kışlık kıyafetlerin hazırlanması gerektiğini söyleyerek yağış uyarısında bulundu.

Soğuklar Gelmeye Başladı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün en son yaptığı hava durumu tahminlerine göre, yurt genelinde sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Rüzgarın çoğunlukla kuzey ve doğu yönlerden, zaman zaman hafif bazen de orta kuvvette eseceği belirtildi. Prof. Dr. Orhan Şen, gelecek haftaya dair önemli açıklamalarda bulundu ve çarşamba gününden itibaren sıcaklıkların azalacağını söyledi. Uzman, Çarşamba gününe kadar yağış beklentisi olmadığını, fakat orta Avrupa’dan gelen ve Sicilya, Yunanistan, Libya üzerinde oluşacak alçak basınç alanının Türkiye’de yağışlara yol açacağını belirtti.

Batı Bölgelerde Yağış Bekleniyor

Prof. Dr. Şen, oluşan alçak basınç sebebiyle batı bölgelerinde çarşamba günü yağışların başlayacağını duyurdu. Gelecek haftadan itibaren batı bölgelerde sonbahar havasının hissedilmeye başlanacağını vurgulayan Şen, sıcaklıkların geçmiş haftalara kıyasla 6 ila 7 derece düşeceğini aktardı. Soğuk hava ve yağışların gelişine dikkat çeken uzman, insanlara kışlık mont ve kazaklarını hazırlamalarını önerdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.