Tüm Valiliklerden Uyarı Geldi! Büyük Felaket Yaklaşıyor! Tarihi ve Saati Belli Oldu

Tüm Valiliklerden Uyarı Geldi! Büyük Felaket Yaklaşıyor! Tarihi ve Saati Belli Oldu

MGM (Meteoroloji Genel Müdürlüğü), ülkemizin hava durumu tahminlerini güncelledi ve ülke genelinde beklenen kötü hava koşullarıyla ilgili korkutan bir açıklama yaptı. Yayınlanan son rapora göre, sıcaklıkların düşeceği ve sağanak yağışın etkisini gösterebileceği belirtildi. Vatandaşların bu duruma karşı tedbirli olması gerektiği vurgulanırken, uyarılar ardı ardına geldi.

MGM tarafından yapılan açıklamada, ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu olacağı, Marmara'nın kuzeyi, Ege'nin iç ve güney kesimleri, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Ayrıca, İç Ege, Muğla, Batı Akdeniz ve Doğu Akdeniz'in batısı, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Malatya, Elazığ, Tunceli ve Erzincan çevrelerinde yerel kuvvetli yağışların görülebileceği belirtiliyor.

MGM'nin uyarıları da birbirini takip ediyor. Yağışların etkili olacağı bölgelerde ani sel, su baskını, yerel dolu, yıldırım, hortum ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiği bildiriliyor. Ayrıca, Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli rüzgarlar (40-70 km/saat) beklendiği için olumsuz şartlara karşı tedbirli olunması tavsiye ediliyor. Ayrıca, Doğu Anadolu'nun batısı ile Güneydoğu Anadolu'da toz taşınımı bekleniyor.

Hava durumu tahminlerine göre, Marmara'nın bazı bölgeleri, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri etkilenecek. Özellikle İç Ege, Muğla, Batı Akdeniz ve Doğu Akdeniz'in batısı, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Malatya, Elazığ, Tunceli ve Erzincan çevrelerinde yoğun yağış bekleniyor. Ayrıca, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde rüzgarın güneydeneseceği ve yer yer kuvvetli (50-70 km/sa) olabileceği tahmin ediliyor. Güneydoğu Anadolu bölgesinde ise yerel sağanak yağışlar ve güneyli yönlerden kuvvetli rüzgarlar (40-70 km/saat) bekleniyor. Ayrıca, bölge genelinde toz taşınımı riski bulunmaktadır.

Hava durumu tahminlerine göre, Marmara Bölgesi'nde parçalı ve çok bulutlu bir hava hakim olacak. Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul ve Kocaeli'nin kuzey çevrelerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. Ege Bölgesi'nde parçalı ve çok bulutlu bir hava öngörülüyor. Bölgenin güney ve iç kesimlerinde aralıklı sağanak yağışlar ve gök gürültülü sağanak yağışlar görülebilir. Muğla, Denizli, Uşak, Afyonkarahisar ve Kütahya çevrelerinde yerel kuvvetli yağışlar olması bekleniyor.

Akdeniz Bölgesi'nde de parçalı ve çok bulutlu bir hava tahmin ediliyor. Bölge genelinde aralıklı sağanak yağışlar ve gök gürültülü sağanak yağışlar etkili olacak. Rüzgarın doğusunda güneyden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor. İç Anadolu Bölgesi'nde parçalı ve çok bulutlu bir hava hakim olacak. Bölgenin kuzeybatı kesimlerinde yerel kuvvetli sağanak yağışlar ve gök gürültülü sağanak yağışlar görülebilir.

Batı Karadeniz Bölgesi'nde parçalı ve çok bulutlu bir hava öngörülüyor. Bu akşamdan itibaren bölgenin iç kesimlerinde aralıklı sağanak yağışlar ve gök gürültülü sağanak yağışlar etkili olacak. Öğleden sonra ise Çankırı, Kastamonu ve Karabük çevrelerinde yerel kuvvetli yağışlar bekleniyor. Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesi'nde parçalı ve çok bulutlu bir hava tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde aralıklı sağanak yağışlar ve gök gürültülü sağanak yağışlar görülebilir. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde güneyden yer yer kuvvetli (50-70 km/sa) rüzgarlar bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.