Üniversite Öğrencilerine Yeni Ödeme 1250 TL Bugün Hesaplara Yatıyor..

Üniversite Öğrencilerine Yeni Ödeme 1250 TL Bugün Hesaplara Yatıyor..

Devlet destek ödemeleri kapsamında, üniversite öğrencilerine yönelik yapılan ödemeler başladı. Öğrencilerin hesaplarına yarından itibaren 1250 TL yatırılacak.

Üniversite öğrencileri, devlet destek ödemeleri konusunda son dakika açıklamasını heyecanla bekliyorlar. Yapılan açıklama ile birlikte, öğrencilere verilen destek ödemesinin ne zaman yapılacağına dair net bilgiler paylaşıldı. İşte ödemenin ayrıntıları...

Üniversite öğrencilerine yönelik devlet destek ödemeleri yatırılmaya başladı. Öğrenciler, eğitim hayatlarına katkı sağlamak amacıyla verilen ödemeleri hesaplarında görebilirler. Öğrencilerin merakla beklediği ödeme tarihi ve tutarı konusunda detaylar da açıklandı. Devlet tarafından verilen ödeme tutarı, öğrencilerin öğrenim gördüğü programın ve sınıfının niteliğine göre değişebiliyor.

ÖĞRENCİLERE 1.250 TL ÖDEME YATIYOR..

KYK burs ve kredi ödemeleri, devlet tarafından belirli tarihler arasında üniversite öğrencilerine yapılan eşit şartlarda destek ödemeleridir. Her ay içerisinde 1.250 TL tutarında ödeme yapılarak, öğrencilerin eğitim hayatlarına katkı sağlanmaktadır.

Mayıs ayı KYK ödeme takvimi açıklandı ve öğrenciler tarafından belirtilen hesaplara ödemeler yapılacak. Ödemelerin ne zaman yapılacağı konusu da açıklandı. T.C kimlik numarasının son rakamına göre belirlenen takvime göre, ödemeler her ayın 6-10’u arasında yapılacak.

TC KİMLİK İLE ÇEKİLECEK..

Kredi ve Yurtlar Kurumu, üniversite öğrencilerine her ay düzenli olarak ödeme yapmaktadır. Ödemeler, öğrencilerin T.C. kimlik numaralarının son hanesine göre belirlenen günlerde hesaplara yatırılmaktadır. Buna göre, T.C. kimlik numarasının sonu 0 olan öğrenciler her ayın 6'sında, sonu 2 olan öğrenciler 7'sinde, sonu 4 olan öğrenciler 8'inde, sonu 6 olan öğrenciler 9'unda ve sonu 8 olan öğrenciler ise 10'unda ödeme alacaklardır. Bu düzenli ödemeler sayesinde öğrenciler eğitim hayatlarına kesintisiz devam edebileceklerdir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.