Üniversitelerin Sınavları Online Olabilir Mi? Öğrenciler Cevap Bekliyor..

Üniversitelerin Sınavları Online Olabilir Mi? Öğrenciler Cevap Bekliyor..

Ülkemizde yaşanan üzücü olaylar sonrasında üniversite öğrencilerimizin aklında ki soru işaretleri çoğalmış durumda. Üniversite öğrencileri okulların uzaktan eğitim kararını almasının ardından, sınavların online olup, olmayacağını araştırmaya başladı.

Ülkemizde yaşanan ve tüm vatandaşlarımızı yasa boğan olaylar sonrasında üniversitelerin bu yıl uzaktan eğitimle devam edeceği açıklanmıştı. KYK yurtlarının bu doğal afetten etkilenen vatandaşlarımızın kullanımına açılmasının ardından kapanan üniversitelerin ardından öğrencilerin akıllarında bazı soru işaretleri oluşmuş durumda. Bu soruların başında da üniversitlerin sınavlarının online olup, olmayacağı konusu bulunuyor.

Üniversiteler sınavlarını online olarak mı gerçekleştirecek ?

Hangi üniversitelerin sınavlarının online olup, olmayacağı konusu kesinleşmemişken, şimdilik Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi programında kayıtlı öğrencilerin vize ve final sınavlarına online olarak katılması bekleniyor. Sınav vakti yaklaştıkça öğrencilerin soruları artmakta.

Bununla beraber de Atatürk Üniversitesi'nden kayıt yenileme sonrası vize ve final sınavlarının online olup, olmayacağı konusu da bir yanıt bekliyor.

Üniversitelerde açıklama bekleniyor...

Bu konuda üniversitelerin öğrencilerin sorularını hızlı bir şekilde cevaplaması bekleniyor. Öğrencilerin bu konuda ki sorularını ilerleyen günlerde cevaplanması beklenirken, bir taraftan da öğrencilerimiz yaşanan tüm üzücü olaylar sonrasında da sınavlara aralık vermeden çalışılıyor. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.