Uzmanlardan Peş Peşe Meteoroloji  Açıklaması Geldi!

Uzmanlardan Peş Peşe Meteoroloji Açıklaması Geldi!

Türkiye'de MGM'nin yaptığı açıklamalar büyük ses getirdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, sıcaklıkların olacağını açıkladı. Üstelik bazı bölgelerde rüzgar şiddeti de bekleniyor. Akdeniz, Ege, Karadeniz ve Anadolu'da Perşembe ve Cuma günleri etkisini gösterecek hava durumu belli oldu. Genel hava durumuna ilişkin son detaylar...

Türkiye genel hava durumuna bakıldığında Meteoroloji Genel Müdürlüğü sıcaklıklarla ilgili açıklamalarda bulundu. Pek çok bölgede sıcaklıkların hakim olacağı görüldü. Mevsimin üstünde olacak bu sıcaklıklar, hangi günler etkisini gösterecek? Bu haftanın değerlerine baktığımızda pek çok şehrin hava durumunda şaşırtıcı değişiklikler görülüyor. Kıyı bölgelerindeki rüzgar derecesi ise merak edildi. Pek çok vatandaş rüzgarlı havalarla ilgili bilgi edinmek istiyor.

Rüzgarlar Hafif Esecek

Rüzgar esintileri özellikle de Akdeniz civarında şiddetli beklenmiyor. Ancak Orta Karadeniz'de kıyasla daha şiddetli bir rüzgar ile karşılaşılabilir. Bunun yanı sıra Edirne ve İstanbul'da yağmur beklenmemekte. Daha sıcak bir hava olması bekleniyor.

Anadolu ve Ege'de Sıcak Havalar!

Sıcaklık özellikle de Ege ve Anadolu bölgelerinde varlığını gösterecek. Ancak İzmir'de hafta sonu Pazar günü yağış meydana gelebilir. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yaptığı açıklamalara göre Perşembe ve Cuma çeşitli bölgelerdeki sıcaklık ve rüzgar durumu bu şekilde gerçekleşecek. Ankara'da havanın 20 derece olması beklenirken Eskişehir için ise 18 derecelik bir tahmin paylaşıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.