Yeni Bakan Talimat Verdi! Zincir Market Ayçiçek Yağı Fiyatını 99.90 TL'ye Düşürdü

Yeni Bakan Talimat Verdi! Zincir Market Ayçiçek Yağı Fiyatını 99.90 TL'ye Düşürdü

Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan savaşın etkileri Türkiye'yi de derinden etkiledi. Bu durumdan en çok etkilenenler arasında mutfakların temel ihtiyaç malzemelerinden biri olan sıvıyağ gelmekteydi. Vatandaşlar ise sıvıyağ ihtiyaçlarını karşılamak için market market dolaşıyor ve en uygun fiyatı bulma derdine düşüyordu.

Ancak, bu zorlu süreçte marketlere akın eden vatandaşlar sıvıyağ stoklarını tüketmişti. Artan enflasyon ve dalgalanan döviz kuruyla birlikte gıda fiyatlarına peş peşe zam gelmişti. Bu zamdan en çok etkilenen ürünlerin başında sıvı yağlar geliyordu. Ancak, bu durumda sevindirici bir gelişme yaşandı.

Ayçiçek yağı fiyatları dip yaptı! Eski fiyatlar geride kaldı: O market büyük indirimi duyurdu. Vatandaşlar tarafından sevilen marketlerden biri olan Migros, 4 litrelik Turna Ayçiçek Yağı Pet'i 119,90 TL yerine 99,90 TL'den satışa sunacağını duyurdu. Bu indirimle birlikte Turna ayçiçek yağı %17 oranında indirim görmüş oldu ve vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. Böylece mutfaklardaki sıvıyağ ihtiyacını karşılamak biraz daha kolaylaşacak.

Bu önemli indirim kararı, yeni bakanın talimatıyla gerçekleşti. Türkiye'deki gıda fiyatlarındaki artışı önlemek ve vatandaşların mutfak bütçelerini rahatlatmak amacıyla yapılan bu indirim adımı, tüketiciler arasında memnuniyetle karşılandı. Vatandaşlar, marketlerdeki diğer ürünlerde de benzer indirimlerin uygulanmasını beklediklerini dile getirdi.

Marketlerin bu tür indirimlerle vatandaşlara destek olması, mutfak masraflarını bir nebze olsun hafifletmesi açısından önemli bir adım olarak değerlendirildi. İlerleyen günlerde diğer marketlerin de benzer indirimlere yönelebileceği ve tüketicilere daha uygun fiyatlar sunabileceği öngörülüyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.