YENİ POLİS ALIMLARINDA SON ADIM! ÖĞRENCİLER BUNU BEKLİYORDU..

YENİ POLİS ALIMLARINDA SON ADIM! ÖĞRENCİLER BUNU BEKLİYORDU..

Ülkemizde birçok gencimizin hayallerinden biri olan polislik mesleği son zamanlarda da popülerliğini arttırmaya devam ed.iyor. Öğrenciler nasıl polis olunur hakkında araştırmalarda bulunurken, polis alımları ile ilgili kritik bir açıklamada bulunuldu. İşte detaylar...

Ülkemizde birçok gencin hayali olan mesleklerin arasında yer alan Polislik yıllardır olduğu gibi hala popülerliğini korumaya devam ediyor. Bu yüzden polislik alımlarıyla ilgili araştırmalar her gün hızlanarak çoğalıyor. Son olarak polis atamaları ile ilgili POMEM VE PMYO açıklamada bulundu.

POMEM VE PMYO AÇIKLADI..

Söz konusu öğrencilerin sınavları, 03 Haziran 2015 tarihli ve 29375 Sayılı Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Emniyet Genel Müdürlüğü Kadrolarına Polis Memuru ve Komiser Yardımcısı Rütbelerine Aday Memur Olarak Atanacaklara Uygulanacak Sınav Yönetmeliği” hükümleri gereği, 01 Mart 2023 tarihinde Polis Akademisi Başkanlığı Gölbaşı Yerleşkesinde PMYO mezunları için saat: 09.30’da, POMEM mezunları için saat: 11.00’de yapılacaktır. 

Yapılacak olan sınava, okul müdürlüklerince kendilerine eğitim sonu sınavına gireceği bildirilen adaylar belirtilen günde ve yerde katılacaklardır.

PMYO'ya kimler, nasıl başvurabilir ?

PMYO'ya başvuracak kişilerde ilk olarak lise mezunu olma şartı aranıyor. Bununla beraber ise başvuruda buluncak kişilerim TYT adlı sınavdan 250 Ham puan alması şartı bulunuyor.

POMEM'E kimler, nasıl başvurabilir ?

POMEM'e başvuran kişilerde ise ön lisans veya lisans mezunu olma şartı aranırken, bununla beraber başvuracak kişilerin KPSS adlı sınavdan minumum 60 puan alması şart koşuluyor. Başvuru şartlarından diğer biride başvuran kişinin 30 yaşından küçük olması.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.