Yetkililer Resmen Açıkladı! O Vatandaşlarımıza Günlük 133,44 TL Destek Verilecek..

Yetkililer Resmen Açıkladı! O Vatandaşlarımıza Günlük 133,44 TL Destek Verilecek..

Yaşanan depremler yüzünden işten çıkmak zorunda kalan vatandaşlarımıza güzel haber verildi. Deprem yüzünden işinden olan vatandaşlarımıza 133.44 TL destek verileceği resmen açıklandı. İşte detaylar...

Ülkemizd yaşanan depremler sonrasında birçok vatandaşımız bu durumdam etkilendi. Bazı vatandaşlarımız ise bu yüzden işinden olurken, ekonomik olarak problemler yaşamaya başladı. Bu gibi problemlere çözüm bulmak için ise yetkililer yeni bir çalışma başlattı.

Deprem yüzünden işinden olan ihtiyaç sahiplerine 133,44 TL destek veriliyor...

Bu konuda yetkili isim açıklamalarında "Deprem bölgesindeki emekçilerimizi korumak amacıyla OHAL süresince işten çıkarma yasağı uyguluyoruz. Bölgedeki işçilerimizin çalışamadıkları süre için Kısa Çalışma Ödeneği ile ücret desteği veriyoruz. İşyeri deprem nedeniyle kapanmış olan ve işsizlik ödeneği alamayanlar ile kısa çalışma ödeneği alamayan depremzedelerimize günlük 133,44 Türk Lirası Nakdi Ücret Desteği veriyoruz. Sosyal Devlet şuuruyla deprem bölgesindeki emekçilerimizin yanında olup yaraları sarmak için çalışıyoruz." diyerek, desteklerini yeniden belirtti.

Günlük 133,44 TL destek nasıl alınır ?

Bu desteği alabilmek için depremden etkilenen iş yerlerinde çalışan bir olmak şartı bulunuyor. Eğer böyle bir durumdaysanız yetkili kurumlar durumunuzu inceleyerek desteği kullanabilip, kullanamayacağınıza karar verir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.