YKS Ve LGS Konusunda Detaylara Sorulara Cevap Verildi! MEB'in Bu Açıklaması Bekleniyordu..

YKS Ve LGS Konusunda Detaylara Sorulara Cevap Verildi! MEB'in Bu Açıklaması Bekleniyordu..

MEB ülkemizde çok sayıda kişinin katıldığı YKS ve LGS sınavları hakkında ki detaylara cevap verdi. Öğrenci ve velilerin bu konuda ki soruları çoğunlukla cevap bulurken, sınavla ilgili yeni birçok kararda kuralları değiştirdi.

Milli Eğitim Bakanlığı kendisinden cevap beklenilen soruları yanıtlamaya başladı. Öğrenci ve velilerin ülkemizin çok fazla sayıda öğrencisinin katılım sağladığı YKS ve LGS konusu hakkında ki sorularına açıklama geldi. Akıllarda ki birçok soru işaretine yanıt veren bu açıklamayla beraber MEB'in diğer sorulara da sırasıyla cevap vermesi bekleniyor.

MEB'den YKS ve LGS açıklaması..

''Depremler nedeniyle YKS ve LGS sınavlarına ilişkin de kararlar alındı. Bu yıl yapılacak Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında merkezi sınava katılacak öğrenciler 8'inci sınıfa ait sınava esas derslerin, ilk dönem sonuna kadar işlenen, 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (2023-YKS) katılacak öğrenciler ise 9, 10 ve 11'inci sınıflara ait sınava esas derslerin tamamı ile 12. sınıfa ait sınava esas derslerin ilk dönem sonuna kadar işlenen konu, kazanım ve açıklamalarından sorumlu olacak.''

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.