Yozgat'tan yeni hedef! Ulaşmadığı yer kalmayacak

Yozgat'tan yeni hedef! Ulaşmadığı yer kalmayacak

Sürmeligaz Yozgat İşletme Müdürü İhsan Salman, Yozgat’ın her bir köşesini doğalgaz ile buluşturacaklarını söyledi.

Yozgat’a doğalgaz arzını sağlayan Sürmeligaz, yatırımlarını sürdürüyor. Sürmeligaz, gerçekleştirdiği yatırımlarla da en ücra noktaları da doğalgazla buluşturuyor. İl ve ilçe merkezlerinin ardından beldeler de doğalgaza kavuşuyor.

Yozgat’ta nüfusu 10 bin altında bulunan ilçe merkezleri de doğalgaza kavuşuyor. Sürmeligaz, Yozgat, Sorgun, Yerköy, Çiçekdağı Köseli, Saray (OSB), Boğazlıyan, Sarıkaya, Çekerek, Şefaatli, Saraykent ve Akdağmadeni bölgelerinin doğalgaz dağıtımını sürdürüyor.

Yozgat’ta doğalgaz yatırımlarına devam eden Sürmeligaz, Çandır ve Sarıkaya’ya bağlı Karayakup beldesini lisansa ekledi.

Karayakup’ta alt yapı çalışmalarını tamamlayan Sürmeligaz, geçtiğimiz günlerde beldeye doğalgaz arzını sağladı. Çandır’da alt yapı çalışmalarına devam eden Sürmeligaz, yıl sonunda ilçeyi doğalgazla buluşturacak.

Yozgat’ta, doğalgaz yatırım ağının genişleyeceğine vurgu yapan Salman, doğalgaz kullanımının yaygınlaştırılacağını ifade etti. Yozgat’ın en ücra köşesine kadar doğalgaz yatırımının planlaması içerisinde olduklarının altını çizen Salman, il ve ilçe merkezlerinin ardından beldelerin de doğalgaz rahatlığına kavuştuğuna değindi.

Salman, Yozgat’ta yatırım alanlarının artması ile birlikte, doğalgaz kullanımının ve abone sayısının sürekli artış eğiliminde olduğunu söyledi.

Salman, Yozgat’ın dört bir yanını temiz ve güvenli yakıtla buluşturmayı hedeflediklerini kaydetti. Nüfusu 10 binin üzerindeki tüm yerleşim bölgelerine doğalgaz götürülmesine yönelik alınan karar çerçevesinde çalışmalar yaptıklarına vurgu yapan Salman, doğalgazın ulaşmadığı yerleşim yerleri kalmayacağını sözlerine ekledi.

Salman, vatandaşlara kesintisiz doğalgaz hizmeti sunulması için birçok projeyi sorunsuz bir şekilde hayata geçirmeye devam ettikleri ifade etti. Salman, güvenliği, konforu ve ekonomiyi bir arada sunan doğalgazın tüm hanelere ulaştırılması hedefi ile çalışmaların titizlikle sürdürüleceğini vurguladı.
Abonelerine doğalgaz rahatlığını hissettirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Salman, şehirlerin doğal gaz ile nefes aldığını, temiz hava solumanın insanlar üzerinde pozitif etki sağladığını kaydetti.

Yozgat Hakimiyet

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.