HAVA HARP OKULU ÖĞRENCİ AİLELERİ ADALET NÖBETİNDE

HAVA HARP OKULU ÖĞRENCİ AİLELERİ ADALET NÖBETİNDE

Türkiye 2 aydır FETÖ tahribatı ile meşgul. Binlerce FETÖ’cü ve PKK’lı olduğu iddia edilen memur, öğretmen, asker gözaltına alındı, kimi ihraç edildi, kimi de tutuklandı, kimi de hâlâ açıkta…

Malum medya ve ana muhalefet partisi bu kesime ilgi gösterirken, aylardır Ankara Sincan Cezaevi’nde tutuklu bulunan Hava Harp Okulu öğrencileriyle ilgilenen medya yok.

Tam 142 Hava Harp Okulu öğrencisinin ailesi günlerdir, Ankara’da hukuk mücadelesi veriyor. Sincan Cezaevi önüne çadır kurarak ilgi çekmeye çalışan aileler, dün bir eylem daha yaparak medyanın ilgisini çekmeye çalıştı.

Olay yerinde sadece ulkucumedya.com ve baskenttepusula temsilcileri vardı. Arkadaşlarımız olayı görüntüledi, ailelerden bilgi aldı, basın açıklamasını takip etti.

2222222222.jpg

Aileler adına öğrenci annesi Yüksel Aksen, bir konuşma yaparak, çocuklarının başına gelenleri ve suçsuz olduklarını anlattı.

33333-001.jpg

 

“Bayramın ardından çocuklarımızı 13 Temmuz’da Yalova’ya yaz kampına gönderdikten sonra 10 Temmuz’da hayatımız birden değişti. Kimisi askeri liseden, kimisi de sivilden HHO’ya giren, yaşları 19 ile 22 arasında değişen öğrenciler, bir ayı aşkın süredir Sincan’da tutuklu. Çoğu pilotluk hayali kuran öğrenciler ailelerine, “İstikbalimi, umutlarımı, hayallerimi en önemlisi de vatan sevgimi çaldılar” diyerek gözyaşı döküyor.

14285758_801802136628895_379386896_o.jpg

Devletimizden, yetkililerden adalet bekliyoruz. Türk yargısına güvenimiz tam”

Daha sonra Gültekin Aksen kendi yazdığı bir şiiri okuyarak dinleyenleri duygulandırdı.

“Bayrağımız inmeyecek, nöbetimiz bitmeyecek, çocuklarımız çıkmadan aileler gitmeyecek” ve “Hava Harp Okulu öğrenci aileleri adalet nöbetinde” yazılı pankartlar taşıyan aileler, havaya saldıkları ayyıldızlı balonlar gibi, çocuklarının da bir an önce hürriyete kavuşmasını istedi.

Eyleme katılan 142 öğrenci ailesi, “Vatan bölünmez” ve “Ne mutlu Türk'üm diyene” sloganları atarak İstiklal Marşı okudu ve ardından balonları uçurdular.

Kaynak:ÜlkücüMedya

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.