• BIST 92.106
 • Altın 215,646
 • Dolar 5,3815
 • Euro 6,0998
 • İstanbul 5 °C
 • Ankara 3 °C
 • Yozgat 0 °C
 • İzmir 9 °C
 • Adana 15 °C
 • Bursa 5 °C

HAYATIN AKIŞI

Fikri ATILBAZ

 

Hayata olan ilgimiz yok ediliyor sanki, diri diri toprağa gömülüyoruz. Kimler mi yapıyor bunu? Kimler olacak, tabiî ki elbirliği yapmış olan düşmanlarımız. Haklı olan onlar, halı saha kiralayan onlar, oyunu kural koyup, kuralına uygun oynayan o kafirler. Günü geldiğinde İŞID tarafından öldürülenler Türkler. Bir köşede vurulanlar Türkler, oyunlara kurban edilen Türkler… İhanet Türk öldürmekle başlıyor. Mehmet'im yasta, Mehmet'imin kurşun kalbinde. Vurulmuşuz, yaralıyız. Ya Rab dirayet ver bize. Akıl, fikir ver bize… İzin ver bize, bu oyunu kuralına göre oynayalım.

Bizi bitti sananlara gösterelim. Dört bir yanda savaş veren bizler, ortaya çıkalım bu oyuna bir son verelim. Ne gerekiyorsa onu yapalım. Bu oyun bizim istediğimiz gibi sonuçlansın! Bizim canımıza kast etmiş olan gafiller, hallerini bizden bulmasınlar. Ayaklarına batan çöpleri bizden bilmesinler. Onlar devam etsinler yollarına, biz çıkalım karşılarına. Görünmez bir yerde, perde arkası değil, gerçek savaş ne imiş gösterelim millete. Hiç perde arkası olmadan, hep görüntüde kalalım. Erkekçe meydanda vuruşalım.

Bizi küçük belleyen kafalara galip gelme duygusunu aşılayalım. Sonra sıra bize geldi, bizde, diyerek yeniden savaşa başlayalım. Kaderimiz olmamalı hep süre gerisinde olmak. Hücum dendiği an, hücum etmeliyiz dört bir yandan. Ne taraftan diye düşmeden birbirimize. Allah-u Ekber diyerek hücum etmeliyiz kâfirlere.

Dörtnala koşmalı atlarımız dörtnala,
Aynı eski zamandaki gibi,
Öylesine akıllı, öylesine diri.
Bizi beklemeli âlem, bizi.
Son süsleri biz olmalıyız, ecelleri gibi.

Zamanı, mekânı farklı bir dünyada, biz, biz gibi olmalıyız. Dökülen kanlarımız belli, verdiğimiz canlar belli, kısacası biz; biz olmalıyız. Hasımlara karşı dehşet saçan olmalıyız. Yolumuzda öylesine kararlı durmalıyız. Herkes bilmeli. Tokadımızı yiyen, düzelmek için çaresi olmadığını bilmeli.

Bu öyle bir tokat ki, tüm şerleri birleştirmeli ve karşımıza dikmeli. Hepsini bir arada temizlemeliyiz. Hepsi kurban edilmeli. Ölen, öldürülen suçsuz insanlar hayat bulmalı ve intikamını almalı. Dünya ne kadar küçük olsa da, Türk'ün büyüklüğüne tüm dünya şahit olmalı.

Bu kadere karşı gelmek değil. Bu bilinçsiz bir yürüyüş değil. Atları tarih çiftliğinden çıkarma vakti bu an. Yenilmezleri bir araya getirip yenme vakti bu an. Onlar çoğalmış köpek gibi görülseler de, ölme vakti geldiğinde ölmekten kaçınılmaz. Rüya görseler de hakikatten kaçılmaz. Yeneceğiz Allah'ın izniyle zinde orduları. Bir araya getirip yeneceğiz hepsini bir arada.

Biz görenler bilir, hangi yaşta olduğumuzu. Bizi bilenler bilir bir okla üç leşi devirdiğimizi. Bize karşı gelemezler, el mi yaman bey mi yaman gösteririz onlara. Hele savaş dökülsün ortaya, Allah'la beraber olan bir olan bizler. Onun kulu olan ve kulluğunu bilen bizler, Allah'ın izniyle şahadet tepesinde Şehit olur hepsini öldüren Türk Milleti oluruz.

Anlatması bizden, dinlemesi sizden… İnanması sizden, yaşayarak inandırması bizden… Allah-u Ekber! La ilahe illallah demesi bizden, dinlemesi kâfir soyundan.

Er ya da geç dünya bizim istediğimiz gibi dönecek. Böyle biline, başka plan yapılmamalı bu plan üstüne.

Sağlıcakla kalın!

 

Fikri ATILBAZ

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
  yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Ülkücü Medya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.