İçişleri Bakanlığı 1200 personel alacak

İçişleri Bakanlığı 1200 personel alacak

İçişleri Bakanlığı 1200 personel alımı yapacağını duyurdu. 2018 KPSS sınavına giren adaylar arasından alınacak olan personel alımında Mühendis, Tekniker, Teknisyen ve Büro personeli mesleklerine alım yapılacak.

İçişleri Bakanlığı 1200 sözleşmeli personel alımı yapacak. Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sayfası üzerinden yapılan duyuruda KPSS 2018 sınavına giren Lisans ve Önlisans adayları arasında personel alımı yapılacağı duyuruldu. Başvurular 21-26 Şubat tarihleri arasında bakanlığın resmi sitesi üzerinden yayımlanacak link üzerinden E-devlet şifresi ile giriş yaptıktan sonra elektronik ortamda başvurularını gerçekleştirebilecek.

Arşiv Uzmanı, Şehir Plancısı, Harita Mühendisi, Harita Teknikeri, Elektrik-Elektronik Mühendisi, Bilgisayar Teknikeri, Elektrik-Elektronik Teknikeri ve Büro Personeli alımı yapılacak.

İçişleri Bakanlığı, 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) giren adaylar arasından farklı unvanlarda toplam 1200 Sözleşmeli Personel alımı yapacaktır.  Adaylar; Bakanlığın (www.icisleri.gov.tr ) adresli internet sitesinde yer alan lisans mezunları için “2019 yılı 4/B Sözleşmeli Personel Lisans Giriş(Sözlü) Sınavı İş Talep Formu”na, ön lisans mezunları için “2019 yılı 4/B Sözleşmeli Personel Ön Lisans Giriş(Sözlü) Sınavı İş Talep Formu”na, mesleki ve teknik lise mezunları için “2019 yılı 4/B Sözleşmeli Personel Mesleki ve Teknik Lise Giriş(Sözlü) Sınavı İş Talep Formu”na KPSS(B) Grubu puan türünden kendisine uygun olanı seçerek, 21-26 Şubat 2019 tarihleri arasında ilgili sınav duyurusu bölümünde yayımlanacak olan başvuru linki aracılığıyla e-Devlet şifresi ile erişip elektronik ortamda müracaat edeceklerdir. 

Müracaatlar elektronik ortamda alınacağından posta yolu ile ya da bizzat müracaatlar kabul edilmeyecektir. Başvurular e-Devlet şifresi ile yapılacağından, adayların www.turkiye.gov.tr hesabının bulunması zorunludur. Söz konusu alımlara ilişkin detaylara ilan metninde yer verilmiştir. 

İLAN DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.