İnegöl Ülkü Ocakları'ndan 3 Mayıs Türkçülük Günü Mesajı

İnegöl Ülkü Ocakları'ndan 3 Mayıs Türkçülük Günü Mesajı

‘’Milliyetçilik, tüm dünya milletleri arasında geçen mücadelede, sosyal yapıdaki en büyük silah ve güç olma özelliğini korurken, Türk milliyetçileri 3 Mayıs 1944 günü devletin resmi yetkilileri tarafından her türlü işkence ve zulümle yargılanmışlardır.

Başta Hüseyin Nihal Atsız, Başbuğ Alparslan Türkeş ve beraberindeki Türk milliyetçilerinin; yargılanmaları büyük tepki görmüş ve Türk gençliği “Türklüğe, Türkçülüğe ve milliyetçiliğe” yönelik karalama ve iftiralara karşı “tek yürek” olmuştur.

Türk Milliyetçilerinin varlık sebebi, Türk Milletinin bütünlüğünü, birliğini ve milli kimliğini savunmak esaslıdır. Bu anlamda Cumhuriyetimizin kuruluşu bir Milli Mücadele olarak Türk Milliyetçilerinin eseridir. Kendi vatanında, milletine olan bağlılığı en açık ve berrak şekilde ifade eden insanlar maalesef bu sevgisinin bedelini en ağır şekilde 3 Mayıs 1944’de ödemişlerdir. Fakat Türk milletini her türlü emperyalizmden korumak için; varlıklarını, her yönü ile ortaya sunan Türk Milliyetçilerinin verdikleri mücadele bugün net bir şekilde anlaşılmaktadır. Dün Türk milliyetçilerini en ağır şekilde eleştirenler, şimdilerde ise onlara hak vermenin mecburiyetini yaşamaktadırlar.Ülkü Ocakları bugün, teslimiyetçi-gayrı milli politikalara karşı Yüce Türk Milletinin hizmetindedir. “Lider Ülke Türkiye” hedefi ile Ülkücü Hareket bütün baskı ve zorlamalara rağmen, milleti ile beraber bu kutlu mücadeleyi kazanacaktır.

Bu vesile ile bir kez daha içlerindeki milli şuur ve iman ateşi bir an olsun sönmeyen ve Türk milliyetçiliği tarihinin altın sayfalarını oluşturan ülkü devleri, başta Başbuğumuz Alparslan Türkeş, H. Nihal Atsız, Orhan Şaik Gökyay, Necdet Sançar, Fethi Tevetoğlu, Zeki Velidi Togan, Muzaffer Eriş, İsmet Tümtürk ve daha birçok Türk milliyetçisini rahmet ve minnetle anıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Türk milletinin geleceğe damga vurması gayreti, azmi ve kararlılığıyla “Milliyetçiler Gününü” idrak etmenin gururu içerisindeyiz.

Milliyetçiler gününün devletimize ve milletimize hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.’’

Yücel ERİM

ÜLKÜ OCAKLARI İNEGÖL İLÇE BAŞKANI

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.