İnstagram Reklam Modelleri

İnstagram Reklam Modelleri

Eski dönemlerde okulda popüler olma, yakın çevrede beğenilen olma veya ünlü olma gibi tabirler ile kişilerin tanınır olması bahsedilirken,

Eski dönemlerde okulda popüler olma, yakın çevrede beğenilen olma veya ünlü olma gibi tabirler ile kişilerin tanınır olması bahsedilirken, günümüzde sosyal medyanın da gücü ile fenomen olma gibi bir tabir ortaya çıktı. Öyle ki sosyal paylaşım sitelerindeki popülerlik sadece kişinin egosu veya popülerliğini yükselten bir durum değil, aynı zamanda kişinin gelir elde etmesi için de bir etken haline dönüştü. Özellikle instagram gibi sitelerde paylaşımları ile adından söz ettiren ve bu sayede firmalar ile anlaşmalar sağlayarak onların istekleri doğrultusunda paylaşımlar yaparak da para kazanmakta olan birçok kişi bulunmakta. İnstagram takipçi sayısı yüksek olan kişilerin bir iş kolu haline dönüştürdükleri ve hatta meslekleri olarak gördükleri bu düzen giderek büyümeye devam etmektedir.

İnstagram da Nasıl Popüler Olunur?

Elbette ki bu sanıldığı kadar kolay bir iş değildir. Bu işten en çok kazananlar hiç şüphesiz buradan para kazanmanın mümkün olduğunu çözenler ve kısa sürede istenilen takipçi ve beğeni sayısına ulaşanlardır. Ancak bu konuda geç kalanlar için de belli başlı yöntemler vardır. İlk olarak ve en çok tercih edilen yöntem ise sosyal medya kullanarak istenilen beğeniye ulaşmak için öncelikle beğenecek olan takipçiyi elde etmek olmaktadır. Bu takipçi sayısını organik olarak elde etmek her ne kadar eskiden çok daha kolay olsa da günümüzde bilinçli kullanıcı sayısı çoğalmasıyla kişiler arasında herkesi takip etmenin gerekmediği bilinciyle de zor bir hal almıştır. Sonuç olarak hile kullanmak en mantıklısıdır.

İnstagram için tercih edilen hilelerden sonuç almak mümkündür. Ancak bunun için doğru programı tercih etmeli ve doğru kişilerden destek alınmalıdır. Öyle ki instagram reklamları için anlık ve organik görünen hilelerin tercih edilmesi son derece önemlidir. Zira bu takipçi sayısı arttırma da, beğeni arttırma da sonuç olarak bir kazanç elde etmek ve firmalar ile anlaşma sağlamak amacıyla yapılmaktadır. Bu noktada her şeyin organik görünümde olması reklam alabilme olasılığını elbette ki yükseltmektedir. Bu oranın yükselişi ise doğru seçim yapmakta ve profil üzerindeki değişimin mevcut takipçiyi de rahatsız etmemesini sağlamaktan geçmektedir.

İnstagram Takipçi Kasma Metodları

Son dönemin en çok beğenilen ve büyük rağbet gören sosyal paylaşım sitelerinden instagram da tanıdık arkadaşlardan öte daha fazla kişiye ulaşmak bu sosyal ağın bambaşka bir yönüyle tanışmaya neden olmuştur. Yeni arkadaşlıklar kurmak, mevcut arkadaşlar ile hayata değer bir şeyler paylaşmak asıl hedef olsa da kişisel hesaplar üzerinden özellikle instagram takipçi sayısı fazla olan ve popülerliğini kanıtlamış kişilerin paylaşım yapması bir gelir kapısı haline dönüşmüştür. Bu gelir kapısı ise birçok kişinin daha fazla popüler olma ve kazanma hırsına bürünmesine, doğal olarak da hile ile bu isteği karşılamaya yöneltmiştir. Öyle ki instagram gibi görsel gücü oldukça güçlü bir platformda reklam yapmanın kolaylığı ve algısının oldukça etkili ve kalıcı olması düşünülür ise firmalar için oldukça etkili bir reklam aracı olduğunu söylemek mümkündür.

Bu reklamlara aracılık etmek ise öyle sanıldığı kadar kolay değildir. Elbette ki firmalarda reklamlarının bulunması gerektiği hesapları kendileri seçmekte ve bu seçimlerde kişilerin hesabındaki hareketliliğe, kişisel popüleriteye ve bununla beraber reklamlarını yapacak kişinin profil özelliklerinin kendisi ile uyuşup uyuşmadığına dikkat etmektedir. 618media.com bu noktada etkili olan ve kişilerin firmalar tarafından seçilmesinde etkili bir neden haline dönüşen çok sayıda takipçiye sahip olma kriterinde en etkili silah haline dönüşmüştür. Bu araç sayesinde kişiler takipçi sayısını arttırarak reklam alabilme olasılıklarını çoğalmaktadır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.