İNTERNET TV

İNTERNET TV

Internet TV olarak bilinen platform internet TV ve telefonları bir araya getirerek bazı sistemlerde çalıştırılması anlamına gelen bir sistemdir.

Internet TV olarak bilinen platform internet TV ve telefonları bir araya getirerek bazı sistemlerde çalıştırılması anlamına gelen bir sistemdir. Çoğu zaman evde olmadığınız da ya da televizyonun olmadığı bir ortamda internetten TV izle yazarak internet üzerinden televizyon izleyebiliyoruz. Bu izlenmeleri mobil telefon, tablet ve bilgisayarlar üzerinden yapabiliyorsunuz. Internet üzerinden yapabileceğiniz bu işlemi teknik olarak açıklayacak olursak şifreli ya da şifresiz olarak televizyon kanallarını ya da video içeriklerini bazı paketlere dönüştürerek izleyebiliyorsunuz. Canlı TV olarak da izleyebileceğiniz bu platformlar, canlı TV izle olarak da sizlere hizmet vermektedir. Bununla birlikte bilgisayarlara ihtiyaç duyulmadı da izleme işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz.

İPTV Ne İşe Yarar?

İnternet üzerinden izlemiştim sağlanan hizmet olarak da ifade edilen IP TV, tanım olarak çok yabancı olmadığınız bir durumu ifade etmektedir. IP, internet protokol kısmı olarak veri akışı yönetimini ifade etmektedir TV kısmı ise televizyon kısmını ifade etmektedir. Bu işlemlerle yapabileceğiniz durumların sınırı yoktur. İnternetten TV izle yazarak istediğiniz programları kolaylıkla izleyebilmeniz mümkündür. Neler yapılabilir sorusuna yanıt olarak hayal gücünüzü çalıştırarak birçok durumu yapabilmeniz mümkündür. Örnek olarak, canlı tv izle şeklinde bir isteğimiz varsa televizyon karşısında voleybol maçı izliyorsanız kumandanızın sevdiğiniz bir oyuncunun üzerine gelerek formasını seçip satın almanız ve sipariş vermeniz mümkündür. Yani televizyondaki yayınları kişiselleştirebilirsiniz demek istiyoruz. Canlı TV, haberleri düzenli olarak takip eden kişiler için de oldukça faydalı bir platformdur.

IPTV Kullanım İçin

Bu platformu kullanabilmek için öncelikle yapılması gereken servisi sunan firmalara üye olmak olarak ifade edilebilir. Canlı TV izleyebilmek için bu işlemleri yapmanız öncelikle gereklidir. Örnek olarak digitürk abone olan bir kişinin Türkiye’de yukarıda bahsedilmiş olan IP TV uygulamalarını henüz bulundurmadığı ve şu anda ise bu yayının internet üzerinden bazı kanallarda sadece mevcut olduğunu da belirtmek isteriz. İnternetten TV izle dediğinizde düz mantıkla bu işlemi kolaylıkla bu platform ile sağlayabilirsiniz. Fakat ulaşım sağlayabileceğiniz noktaları ve yukarıda belirtmiş olduğumuz durumları örnek olarak eklediğinizde ciddi anlamda uygulama tam olarak mevcut değildir.  

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.