İSTANBUL'DA BİR İLK... BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ PARKI AÇILDI

İSTANBUL'DA BİR İLK... BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ PARKI AÇILDI

Milliyetçi Hareket Partisi Merhum Genel Başkanı Başbuğ Alparslan Türkeş'in adı Dünya'nın en büyük Türk Şehri olan İstanbul'da bir Park'a verildi.

İstanbul Ülkü Ocakları'nın girişimleri ile Milliyetçi Hareket Partisi Merhum Genel Başkanı Başbuğ Alparslan Türkeş'in ismi,Silivri'de bir anıt ile beraber Alparslan Türkeş Park'ında yaşayacak.

Parkın açılış törenine Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent KARATAŞ, Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanı Ahmet Yiğit YILDIRIM,MHP İstanbul Milletvekili Arzu ERDEM, MHP Antalya Milletvekili Ahmet Selim YURDAKUL Milletvekilleri, MYK Üyeleri ve çok sayıda Ülkücü katıldı. Kuran-ı Kerim Tilavetinin ardından vatadandaşlara lokma ikramı gerçekleştirildi.

Açılışta konuşan Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım " Ülkücü nesillere yaşamıyla bir anıt olmuş Başbuğ'umuzun ve bizlere Kutup Yıldızı olmuş  Ülkücü Şehitlerimizin isimlerini Dünyanın en büyük Türk kenti olan İstanbul'un bir çok noktasında park,cadde ve sokaklara vererek vatandaşlarımıza ve gelecek nesillerimize bir kılavuzluk etme düşüncesindeyiz. İlçe Ocaklarımızda Başbuğumuzun yaşamı, mücadeleleri ve ülkülerini gelecek nesillere eğitim programlarımız vasıtasıyla sürekli olarak vermekteyiz. Bu tarz projeler ile de vatandaşlarımıza dönük faaliyetler ile gönül köprüleri kurmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle de Ülkücü Hareketin kurucusu Başbuğ'umuz Alparslan Türkeş'i bir kez daha Rahmet ile anıyorum." dedi. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.