İyi Parti'de istifa depremi daha!

İyi Parti'de istifa depremi daha!

İYİ Parti’de flaş gelişme. İYİ Parti'nin kurucu İl Yönetiminde yer alan, Eski İl Başkan Yardımcısı Beytullah Kudu İYİ Parti’den istifa ettiğini açıkladı.

İYİ Parti Trabzon İl Teşkilatında şok bir istifa geldi. Eski İl Başkan Yardımcısı Beytullah Kudu, İYİ Parti’den istifa ettiğini yazılı bir metinle duyurdu. Kudu, kuruluş aşamasında Genel Başkan Meral Akşener ile yaptığı istişare sonrasında İYİ Parti’ye dahil olduğunu ifade ederken, “birlikte ülke yönetimini alma ve ülkeyi ayağa kaldırma hayalleri kurduğum İYİ Partiden gördüğüm "lüzumsuzluklar üzerine" istifa ediyorum..
Hiçbir dönemde ve siyaset yaptığım hiçbir siyasi partide siyasi kimliğim, şahsi kimliğimden üstün olmadı.. Olmayacakta..
Siyaseti varlık sebebim, makamları da değer aldığım yerler olarak görmüyorum.
Siyasi çöplükte yer alması gereken bireylerin yeni dünya siyasetinde yerleri olmadığına dair kararlı duruşum devam edecektir.
Yeni bir siyaset düzlemi kuracağız hayalimiz tahammülsüz despotların elinde oyuncak olmuştur.
Kimliğimin ve kişiliğimin buna tahammül etme limiti yoktur” ifadelerini kullandı. 

KURŞUN ASKER DELEGELERLE.. 
Kudu, açıklamasına şu şekide devam etti: 
Sn Genel Başkana yazdığım raporda ve yüz yüze görüşmelerimizde "tüzüğüne göre partisini yönetemeyen ve maalesef her ilde kayyumluk olan bir parti" olmaya doğru gittiğimizi açık yüreklilikle vurguladım..
Bugün haklı çıkmanın üzüntüsünü yaşamakla birlikte  "kurşun asker delegelerle varlığını devam ettirmeye çalışan sadakatlilerin" beni partide istemediklerini öğrendim..
Daha önce siyaset yaptığım , üyesi olduğum ANAP’ta ve AK Partide daha sert parti içi muhalefet yapmama rağmen çok daha saygın, sayılır karşılandım..
Siyasete katkım olacağına inandığım yerde ve müddetçe aktif olarak siyaset yapmaya devam edeceğim..

Cesur olmayan esir olur ve bu ülkenin emre amade insanları her alanda temizlemesi gerekir..

Güzel insanlar, iyi dostlar ve gayretli çalışmalarla geçen 2 yılı aşkın sürede gelinen noktayı gidilecek hedefin temeli sağlam yapamadık...

SİYASETİN KALİTESİNİ SORGULAMAK
Savunma içgüdüsü geliştiği oranda insanların sorgulama kültürü gelişmeli. Siyasetin kalitesini sorgulamak, toplumu bu yönde yönlendirmek siyaset felsefesi ve siyaset sosyolojisinin menşei olarak kalmamalı.Bu bilimsellik
siyasi partilere ve sokağa mutlaka yansıma göstermeli.
Tahammül eşiğimiz yükselmeli ve taahhütlerimiz dünde kalmamalı.

HAYALLER BİRİLERİNİN EGOSU
Verdiğimiz sözler, yeşerttiğimiz umutlar, kurdurduğumuz hayaller birilerinin egosu, birilerinin beceriksizliği ve birilerinim küçük dünyasında heba edilmemeliydi..
Birçok değerini ve değerli bireyini birbir kaybeden partide bu kayıplara sessiz kalan, sebepleri sorgulamayan Sn Akşener'i Cumhurbaşkanı adaylığına zorlayan, partiden düşük oy alması için çaba göstererek partideki ağırlığını zayıflatanların da biran evvel partiden temizlenmesini bir dost tavsiyesi olarak vurgulamak istiyorum..
Bugün ülkenin mevcut yönetimlerinin mevcut potansiyelini, kalitesini yansıtmadığını düşünüyorum..
Mutlaka ülkenin daha etkin bir birliktelik sağlayacağını, bu düzlemde ve bizi tatmin edecek siyaset düzleminin hayal olmadığını düşünüyorum” 

61saat

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.