Kahramankazan’da “Engelleri Birlikte Aşıyoruz”

Kahramankazan’da “Engelleri Birlikte Aşıyoruz”

Kahramankazan Belediyesi, engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırma evde bakımdan kuaföre, ev temizliğinden psikolojik desteğe kadar birçok hizmet sunuyor.

Yerel yönetimler alanında yaptığı çalışmalarla Türkiye’ye örnek olan Kahramankazan Belediyesi, anlamlı bir toplantı gerçekleştirdi.

Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk ve eşi Meral Ertürk ile belediye yöneticileri, “Engelleri Birlikte Aşıyoruz” isimli toplantı kapsamında ilçede yaşayan engelli vatandaşlar ve aileleriyle bir araya geldi. Kahramankazan Belediyesi Çok Amaçlı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe engelli vatandaşlar ve aileleri yoğun ilgi gösterdi. Toplantı kapsamında Başkan Ertürk ve belediye personeli engelli vatandaşlar ve aileleriyle yakından ilgilenirken, yaşadıkları sorunları ve taleplerini dinledi. Başkan Ertürk, engelli vatandaşların sorularını yanıtlayarak, çözüm önerileri hakkında bilgi verdi. 

AZMİNİZ BİZLERE İLHAM VERİYOR

Başkan Ertürk, burada yaptığı konuşmada, böyle anlamlı bir toplantıya ev sahipliği yapmaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getirerek, “Değerli kardeşlerim hayatın tüm zorluklarına rağmen engelleri aşmanın bir inanç meselesi olduğunu her gün ispat ediyorsunuz. Burada bulunan her bir kardeşimin azim ve kararlılığının bizlere örnek olduğunu, ilham verdiğini belirtmek istiyorum” dedi.

HİZMETTE ENGELLERİ KALDIRDIK

“Engelli vatandaşlarımızın kendi kendine yetebilen bireyler haline gelebilmelerini ve toplumsal hayata katılmalarını sağlamak için sorumluluklarımızın farkındayız” diyen Ertürk, şunları kaydetti:
“Bu hassasiyetle kardeşlerimizi sağlık, eğitim, ulaşım ve rehabilitasyon başta olmak üzere tüm alanlardaki ihtiyaçlarının karşılanması için var gücümüzle çalışıyoruz. Kahramankazan’da yaklaşık 750 engelli kardeşimiz ikamet ediyor. Bu kardeşlerimizin sosyal hayatını kolaylaştırmak ve motivasyonlarını arttırmak için berberinden, evde bakım hizmetine, psikolojik destekten, sağlık hizmetine kadar ihtiyacı olan hangi konu varsa çözümü ve desteği için tüm birimlerimiz ile tam bir uyum içerisinde çalışıyoruz. Engelli vatandaşlarımızın istihdam oranlarını arttırmak, kendi ayakları üzerinde duracak şartları temin için çalışmalarımız devam ediyor. Belediyemizde 21 engelli kardeşimiz ile birlikte çalışmaktan duyduğum mutluluğu da ayrıca ifade etmek istiyorum. Kahramankazan Belediyesi olarak hizmette engelleri kaldırdık. Engelli kardeşlerimizin sıkıntılarının çözümü için belediye binamız girişinde Engelsiz Hizmet Noktası uygulamasını hayata geçirdik. Belediyemiz de ya da diğer kamu kurumlarındaki işlemlerinizi burada görevli arkadaşlarımızın yardımları ile çözüme kavuşturuyoruz. Sizler için çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz.”

 

 

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.