Kars Belediyesi'nde HDP-PKK dayanışması

Kars Belediyesi'nde HDP-PKK dayanışması

Kars'ın HDP'li Belediyesi Kürt Kızılay'ına liste göndererek örgüte Avrupa ülkelerinden yardım edilmesi için destek veriyor. İçişleri Bakanlığı'nin genelgesi gereği bağış toplayamayan belediye "Kardeş Aile" kampanyası ile bu yasağı delmeye çalışıyor.

1 Mart 2019 yerel seçimlerinde Kandil’den gönderilen teröristler tarafından mülakattan geçirilerek belirlenen HDP’li belediyeler, terör örgütü PKK’ya hizmet vermeye devam ediyor.

HDP’li Kars Belediyesi’nin ‘koronavirüsle mücadele’ bahanesiyle, yakınları PKK’nın dağ kadrosunda bulunan ya da güvenlik güçlerince etkisiz hale getirilmiş olan teröristlerin ailelerine yurt dışındaki PKK’lılar aracılığıyla yardım yaptığı ortaya çıktı.

KORONA VİRÜS BAHANELİ YARDIM

İçişleri Bakanlığı’nın 30 Mart’ta yayınladığı genelgeyle belediyelerin valiliklerden izinsiz yardım toplamasının yasaklanmasının ardından örgüte bağlı ailelere maddi yardım gönderemeyen HDP yönetimi çareyi ‘Kardeş Aile’ kampanyasında buldu. 6 Nisan’da HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın duyurduğu kampanya, PKK’lı ailelere doğrudan yardım edemeyen HDP’li belediyelerin, parayı yurt dışındaki örgüt üyeleri aracılığıyla aktarmasına yarıyor. Bu kapsamda HDP’li Kars Belediyesi yardım yapılmasını istediği ailelerin listesini PKK adına Almanya merkezli faaliyet gösteren sözde Kürt Kızılayı’na (Heyva Sor a Kurd) bildirdi.

250 AİLEYE PARA AKTARILDI 

Bölücü örgüte finansman temin eden sözde Kürt Kızılayı, silahıyla dağda gezen, çatışmada yaralanan ya da öldürülenler ile cezaevindeki örgüt mensuplarının ailelerine para göndermek için Kars Belediyesi’nden gelen listedeki isimlerle tek tek irtibata geçti. Verilen listedeki her bir aile ile Avrupa’da yaşayan PKK’lıları ‘kardeş aile’ yapan sözde Kürt Kızılayı’nın, ‘değer aileleri’ne aylık para desteği sağladığı tespit edildi. Bu yöntemle PKK, devletin yaptığı yardımlara alternatif oluşturarak terör örgütüne bağlı aileleri yanında tutmaya çalışıyor. 6 Nisan’dan bu yana Kars’ta 250’den fazla ‘değer ailesi’ne Kürt Kızılayı tarafından para aktarıldığı ortaya çıkarıldı.

Ayhan Bilgen

AYHAN BİLGEN'İN SİCİLİ KABARIK 

HDP’li Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen’in terör dosyası kabarık. PKK’nın Kandil’den HDP Diyarbakır İl Başkanlığı’na gönderdiği, buradan da diğer il başkanlıklarına gönderilen ‘perspektif belgesi’ndeki talimatlara hareket eden ve bu doğrultuda eylemlere katılan Bilgen’in adliyelerde 18 soruşturma dosyası var. Bilgen hakkında İstanbul, Diyarbakır, Ankara, Kars, Batman ve Tunceli’de devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma, silahlı terör örgütüne üye olma; Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti’ni, devletin kurum ve organlarını aşağılama; Cumhurbaşkanı’na hakaret, terör örgütü propagandası yapmak, Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’na muhalefet, güvenlik güçlerine görevi yaptırmamak suçlarından soruşturma dosyaları bulunuyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum