Kasko Çeşitleri Nedir? Kasko Fiyatları Ne Kadar?

Kasko Çeşitleri Nedir? Kasko Fiyatları Ne Kadar?

Kasko ile araç sigortası birbiri ile çok fazla karıştırılmaktadır. Ancak araç sigortası ile kasko sigortasının birbiri ile çok farklı olacağını söylememiz gerekiyor. Çünkü araç sigortası zorunlu iken, kasko sigortası zorunlu olmayan tamamen ihtiyaca ve isteğe bağlı olarak gerçekleşen bir hizmet türüdür.

Kasko, araçlar için yapılan sigorta türleri arasında bulunmaktadır. Araçtaki karşı tarafın hasarından ziyade kişinin kendi aracındaki hasarı karşılamaktadır. Bu sebeple kasko sigortaları biraz daha fazla fiyat çıkmaktadır. Araçta kasko sigortasının olmasındaki en temel amaç, aracın sahibini ve aracı teminat altına almaktır.

Aslında kasko sigortası ile normal trafik sigortasının karşılaştırılması yapıldığında kasko sigortasının biraz daha fazla olacağını söylememiz gerekiyor. Çünkü kasko sigortası zorunlu olmayan sigorta türleri arasında bulunmaktadır. Kaza meydana geldiği zaman büyük maliyetlere katlanmaktan ziyade, kasko ile ufak miktarlarla aracınızı kontrol altına alabilirsiniz.

KASKO NEDİR?

Kasko kelimesini kısaca şu şekilde açıklayabiliriz: aracınızın kaza geçirdiği ya da hasar aldığı bir durumda, bütçenizi ve sizi teminat altına alabilmektedir. Trafik sigortasından çok farklıdır. Çünkü zorunlu değildir. Tamamen araç sahiplerinin isteğine göre yapılabilmektedir. Bu durumda fiyatlar da zorunlu sigortaya göre biraz daha yüksek olabilmektedir. Çünkü içerisinde pek çok ek teminatlar bulunabilmektedir.

Yaptırmış olduğunuz kasko sigortasının süresi tam 1 yıldır. Yani 365 gün boyunca bu kasko sigortasından yararlanabilirsiniz. Ancak yaptırdığınız kasko sigortasını belirli bir süre sonrası isteğinize göre bozdurabilir, kalan tutarınızı geri iade alabilirsiniz.

KASKO ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Kasko hizmetinin pek çok çeşidi bulunmaktadır. Aslında sizler de bütçenize göre bu kasko türlerinden yararlanabilirsiniz. Ata Brokerlik olarak verilen kasko türlerini şu şekilde açıklayabiliriz:

Dar Kasko: Dar kasko, aslında adından da anlaşılabileceği gibi, içeriği dar olan bir sigorta türüdür. Fiyat bakımından en uygun sigorta türü olduğunu söyleyebiliriz. Ana teminatlarının hepsi bulunmaz, sadece bir kısmı bulunuyor.

Kasko: Bütün ana teminatları içerisinde barındırmaktadır.

Genişletilmiş Kasko: Genişletilmiş kasko da adından da anlaşabileceği gibi ana olarak bütün standartları içerisinde barındırmaktadır. Dilerseniz ek teminatları da bu sigorta kapsamı içerisine ekleyebilirsiniz.

Tam Kasko: Tam kasko da, ana olan bütün sigorta teminatlarını içerisinde alabileceği gibi ek teminatların da hepsini poliçe içerisine ekletebilmektedir.

Yukarıda belirtilen hangi kasko türlerini alırsanız alın, aracınızı ve kendinizi koruma altına alacaksınız. 2013 yılında çıkartılan bir kanuna göre kasko çeşitli bölümlere ayrılmıştır. Bu durumda vatandaşlar hem ihtiyaçlarına hem de bütçelerine göre kasko türleri arasından istediklerini tercih edebiliyor.

KASKO NE İŞE YARAR VE NELERİ KAPSAR?

Kasko içerisinde pek çok teminatı kapsamaktadır. Bizler de Ata Brokerlik olarak kaskonun hangi teminatları içerisinde barındırdığını açıklamak istiyoruz. Kasko sigortası içerisinde hem ana teminat hem de ek teminatlar barındırmaktadır. Bir kasko sigortası yaptırmadan önce, bu noktada firmaların sizlere hangi teminatları sunduğunu araştırmanız gerekmektedir. Ancak her durumda en geniş teminatları veren Ata Brokerlik firması olacaktır. Genel olarak verilebilecek teminatlar şu şekildedir:

Enflasyon Teminatı

Deprem Teminatı

Yanardağ Teminatı

Sel Teminatı

Su Baskını Teminatı

Ferdi Kaza Teminatı

İhtiyari Mali Mesuliyet Teminatı

Hukuksal Yardım Teminatı

Ferdi Kaza Deprem Teminatı

Hasar İkame Teminatı

Kilit Sistemi Teminatı

Alevsiz Yangın Teminatı

Yurtdışı Teminatı

Görüldüğü gibi kaskonun pek çok teminatı bulunmaktadır. Bu teminatlar sayesinde hem kendiniz hem de aracınızı güvence altına alabilirsiniz. Teminatlar hakkında ayrıntılı bilgi için ekip arkadaşlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

KASKO FİYATLARI NE KADAR?
Bizler Ata Brokerlik olarak araçlarınızın kasko işlemlerini gerçekleştirdiğimizi belirtmek istiyoruz. Ancak kasko fiyatları için net bir miktar yoktur. Kaskonun fiyatını, aracın durumu ve geçirmiş olduğu kazalar belirtmektedir. Ancak her haluklarda, firmamızın iletişimde olduğu 20’den fazla firma sayesinde uygun fiyatlarda kasko yaptırabileceğinizi belirtmek istiyoruz.

Kaskonuzun fiyatını belirlerken, dilerseniz ek teminatlardan da yararlanabilirsiniz. Firmamızla iletişime geçerek kasko hakkında merak edilen pek çok bilgiyi öğrenebilirsiniz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.