KEMAL ÇAPRAZ VEFATININ 7 YILINDA KABRİ BAŞİNDA ANILACAK!

KEMAL ÇAPRAZ VEFATININ 7 YILINDA KABRİ BAŞİNDA ANILACAK!

Türkiye ve Türk Dünyası'nın tanınmış gazetecilerinden Kemal Çapraz vefatının 7. yılında kabri başında anılacak.

Tuzla Ülkü Ocakları'nın organize ettiği anma merasimi Çapraz'ın kabri başında 16 Eylül Çarşamba günü saat 16:30'da gerçekleştirilecek.

KEMAL ÇAPRAZ KİMDİR?

Kemal Çapraz (d. 1964, Araç - ö. 16 Eylül 2008, Kartal), Türk gazeteci, kitap yazarı ve araştırmacı.

İlk ve orta öğrenimini İstanbul'da gördü. 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Kürsüsü'nde “Kırım Türk Basını ve İsmail Gaspıralı” konusundaki tezi ile tamamladı.

Kırım halkı başta olmak üzere Türk devletleri ve halkları üzerine çalışmalar yaptı. Türkiye Gazetesi, Ortadoğu gazetelerinde ve çeşitli dergilerde araştırma ve makaleleri yayımlandı. İnternethaber.com adlı haber sitesinde köşe yazarlığı yapmaktaydı.

2007 Türkiye genel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul milletvekili adayı olmuştur. Basın Birliği Derneği'nin kurucusu ve başkanı, www.ufukotesi.com ve Ufukötesi Yayınları'nın sahibiydi.

16 Eylül 2008 tarihinde Kartal, İstanbul'da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti. İstanbul Tuzla Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Çapraz'ın Sürgünde Yeşeren Vatan Kırım ve Kemal Çapraz'ın Kaleminden TÜRK DÜNYASI (Haz. Bayram AKCAN) isimli 2 kitabı bulunuyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.