Filiz Kılıç Kimdir, Kaç Yaşında? MHP Genel Başkan Yardımcısı Filiz Kılıç Aslen Nerelidir, Ne Mezunudur?

Filiz Kılıç Kimdir, Kaç Yaşında? MHP Genel Başkan Yardımcısı Filiz Kılıç Aslen Nerelidir, Ne Mezunudur?

Filiz Kılıç, 1964 yılında Nevşehir'in Avanos ilçesinde doğmuştur. Türk edebiyatı alanında uzmanlaşmış bir akademisyen olan Kılıç, Hacettepe Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili Edebiyatı Bölümü'nden mezun olmuştur. Daha sonra Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde yüksek lisans ve doktora çalışmalarını tamamlamıştır.

ılıç, akademik kariyeri boyunca birçok üniversitede görev yapmıştır. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi'nde öğretim üyeliği yapmış, ayrıca Gazi Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanlığı görevini üstlenmiştir. 2012-2016 yılları arasında ise Gazi Üniversitesi Rektörlüğü yapmıştır.

Kılıç aynı zamanda MHP’de siyasi kariyerine başlayarak birçok görevlerde bulunmuştur. 2018 genel seçimlerinde Ankara milletvekili adayı olmuştur.
MHP Genel Başkan Yardımcısı Filiz Kılıç NE Mezunu? İşte Kariyeri…
Filiz Kılıç 1987 yılından itibaren Gazi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nde öğretim üyesi olarak görev almış ve 2005 yılında profesör unvanını almıştır. Ayrıca Gazi Üniversitesi Türk Kültürü ve Hacı Bektaş Veli Araştırma Merkezi Müdürlüğü görevinde bulunmuştur.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi'nin kuruluş sürecinde önemli bir rol oynamış olan Kılıç, üniversitenin kurucu rektörü olarak 2008-2017 yılları arasında görev yapmıştır.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Filiz Kılıç Kimdir? İşte Siyasi Kariyeri…
2019 Türkiye yerel seçimlerinde Filiz Kılıç, Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) Nevşehir belediye başkan adayı olmuştur. 2021 yılında MHP Merkez Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmiş ve Mart 2021 itibarıyla MHP Parti İçi Eğitim, Siyaset ve Liderlik Okulundan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Ayrıca evli ve iki çocuk annesidir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.