İsmail Özdemir Kimdir, Kaç Yaşında? MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir Aslen Nerelidir, Ne Mezunudur?

İsmail Özdemir Kimdir, Kaç Yaşında? MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir Aslen Nerelidir, Ne Mezunudur?

İsmail Özdemir, 1985 yılında Eskişehir'de doğmuş, Türk siyasetçi ve akademisyendir. İlköğretim ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladıktan sonra, Erciyes Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nden mezun olmuş ve yüksek lisansını tamamlamıştır.

Öğrencilik yıllarında Ulusal Öğrenci Konseyi'nin ilk Genel Başkanı seçilmiş ve 2 dönem bu görevi yürütmüştür. Daha sonra Kayseri Makina Mühendisleri Odası'nda çalışmaya başlamış ve çeşitli kademelerde görev almıştır. 
İsmail Özdemir, 2008-2018 yılları arasında Ortadoğu gazetesinde köşe yazarlığı ve Kutlu Sesleniş dergisinde Genel Yayın Yönetmenliği yapmıştır. Ayrıca, üç kitap yazmıştır. Bengütürk TV'de moderatörlük yapmış ve farklı zamanlarda programlara konuk olmuştur.

İsmail Özdemir, Ülkü Ocakları'nda görev yapmış, TBMM'de Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Danışmanı olarak çalışmış, Devlet Bahçeli Vakfı Mütevelli Heyeti ve Türkgücü Ülkü Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. 27. dönem MHP Kayseri milletvekili olarak seçilmiştir. Ayrıca, İngilizceyi iyi derecede bilmekte, evli ve 1 çocuk babasıdır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.