Mevlüt Karakaya Kimdir, Kaç Yaşında? MHP Ankara Milletvekili Mevlüt Karakaya Aslen Nerelidir, Ne Mezunudur?

Mevlüt Karakaya Kimdir, Kaç Yaşında? MHP Ankara Milletvekili Mevlüt Karakaya Aslen Nerelidir, Ne Mezunudur?

Mevlüt Karakaya, Türk akademisyen ve MHP Merkez Yönetim Kurulu toplantısı sonrası Başkanlık Divanı üyeliğine seçilerek Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısıdır. Peki, Mevlüt Karakaya Kimdir, Kaç Yaşında? MHP'li Mevlüt Karakaya Aslen Nerelidir, Ne Mezunudur?

Mevlüt Karakaya, Türk siyasetçi ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) üyesidir. 15 Ağustos 1963'te Ankara'nın Gölbaşı ilçesine bağlı Çavuşlu köyünde doğmuştur.

MHP'li Mevlüt Karakaya Ne Mezunudur?

Mevlüt Karakaya, Türk akademisyen ve MHP Merkez Yönetim Kurulu toplantısı sonrası Başkanlık Divanı üyeliğine seçilerek Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısıdır.

Karakaya Gazi Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun oldu ve 1988 yılında yüksek lisans, 1992 yılında doktorasını tamamladı. 1994 yılında doçent, 2001 yılında profesör oldu.

1999-2003 yılları arasında Karakaya, TMO Türkiye'de Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü olarak görev yaptı. Gazi Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi ve Başkent Üniversitesi gibi çeşitli üniversitelerde Muhasebe-Finans ve Bankacılık dersleri vermiştir.

Kariyeri boyunca Üniversite Senato Üyeliği, Dekan Yardımcılığı, Enstitü Müdür Yardımcılığı, Fakülte Yönetim Kurulu Üyeliği, Fakülte Yönetim Kurulu Üyeliği, Bölüm Başkanlığı gibi çeşitli idari ve akademik görevlerde bulundu.

MHP'li Mevlüt Karakaya Siyasi Kariyeri!

Mevlüt Karakaya, 2014 yerel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi'nden Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı olarak yarışmış ve seçimi Melih Gökçek ve Mansur Yavaş'ın ardından üçüncü sırada tamamlamıştır.

21 Mart 2015 tarihinde yapılan Milliyetçi Hareket Partisi 11. Olağan Genel Kurulu'nda Merkez Yönetim Kurulu üyesi olarak seçilmiştir. Ayrıca, yapılan Merkez Yönetim Kurulu toplantısı sonrası Başkanlık Divanı üyeliğine seçilerek Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmiştir.

Karakaya, aynı zamanda Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) 25. ve 26. dönemlerinde Adana, 27. dönemde ise Ankara milletvekili olarak görev yapmıştır.

Mevlüt Karakaya Çok iyi düzeyde İngilizce ve Fransızca bilmektedir. Karakaya evli ve 2 çocuk babasıdır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.