MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem Kimdir? Arzu Erdem Biyografisi ve Hayatı Tüm Bilgiler..

MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem Kimdir? Arzu Erdem Biyografisi ve Hayatı Tüm Bilgiler..

Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Milletvekili, Arzu Erdem kimdir? Arzu Erdem'in kim olduğu, kaç yaşında bulunduğu ve ne iş yaptığı merak ediliyor. Erdem İstanbul milletvekili olduktan sonra geçmişiyle ilgili bilgiler araştırılıyor.

Arzu Erdem Kimdir?

10.02.1970 tarihinde Almanya'da doğan Arzu Erdem, aslen Malatyalıdır. İlk ve Orta öğrenimini Almanya'da tamamlayan Arzu Erdem, 1991 yılında İstanbul Universitesi Alman dili ve Eğitimi Bölümünden mezun  ve aynı bölümde tez aşamasında yüksek Lisan öğrencisi ardından Pedagojik Formasyon belgesine sahiptir.

1990-1993 yılları arasında İstanbul Barosu Başkanlıgının Uluslararası Yeminli Tercümanlığını ve İstanbul Barosu Müdür yardımcılığı yapan Erdem, yabancı ülkelerde düzenlenen üst düzey toplantılara iştirak etmiş, Boğaziçi Universitesi Vakfının önerisi ile yurt dışında çeşitli ülkelerde düzenlenen seminerlere İstanbul Üniversitesi öğrenci temscilsi ve seminer konuşmacısı olarak katılmıştır.

Tömer tarafından düzenlenen sınavlarda başarı göstererek  Almanca dalında C 1 düzeyinde Avrupa Dil Portfolyosunu almaya hak kazanan Arzu Erdem, 2006 yılında Boğaziçi Universitesi "Avrupa Birliği Uyum Sürecinde Proje Yönetmeliği" eğitimlerini tamamlayarak uzmanlık Sertifikasını, 1997 itibarı ile Yeminlik Tercümanlık belgesi, 2011 itibari ile de Adli Bilirkişilik belgesini almıştır. Kişisel gelişim, siyaset bilimi, toplam kalite anlayışı, rekabetci Pazar stratejileri, yatırım politikaları ve benzeri dallarda uzmanlık sertifikaları bulunmaktadır. Arzu Erdem, Çeşitli dergiler ve kitaplarda yazı ve akademik tecrumeleri yayınlamıştır.

1995 yılı itibari ile FordToyota ve Citroen markalarının yetkili bayisi olan Aile Şirketinde Üst Düzey yöneticiliği de yapan Arzu Erdem, Türkiye pazarında faaliyet gösteren Kar Otomotiv satış ve servis dallarında çeşitli ödüllere sahip ve ayrıca 1997 yılı itibari ile Sera Yeminli Tercüme Bürosu ve Eğitim Danışmanlığı; 2007 yılı itibari ile faaliyet gösteren Elele Eğitim Hizmetlerinin ve Avrupa Gelişim Akademisinin de kurucusudur.

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılında İstanbul Bahcelievler'de yeni kurum binasında faaliyete geçecek olan Arzu ERDEM Kolejinin Kurucusu olan Erdem, 2007 Yılında 23. Dönem 19. sıradan, 2011 yılında ise 24. Dönem 7. Sıradan İstanbul 3. Bölge MHP Milletvekili Adayı olmuştur.

2001 yılında Gençleri Uyuşturucudan Koruma Derneğinin kurucu başkan yardımcılığı, 2009 yılında KİMSED - Kimsesiz Çocuklar Derneğinin kurucu Başkanlığını da yaparak bu alanlarda birçok sosyal sorumluluk projelerine katkı sağlamıştır.

Avrupa Birliği teşviki ile kurulan Dezavantajlı gruplar için İnsan Hakları derneğinin üyesi olan Arzu Erdem, dezavantajlı kadın ve çocuk gruplarına yönelik çalışmalar yapmıştır.

Akademik düzeyde Almanca ve İngilizce bilen Arzu Erdem, Evli ve iki çocuk annesidir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.