MHP Mersin Milletvekili Adayı Levent Uysal kimdir? kaç yaşında, ne iş yapıyor, mesleği ne, memleketi neresi?

MHP Mersin Milletvekili Adayı Levent Uysal kimdir? kaç yaşında, ne iş yapıyor, mesleği ne, memleketi neresi?

Dr. Levent Uysal, MHP’den Mersin Milletvekili Adayı olmasıyla gündeme geldi. Uysal, 1968 yılında Mersin’de dünyaya geldi ve Mersin Dumlupınar Lisesi’nden mezun oldu. Daha sonra İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü Turizm İşletme Bölümü’nden mezun olan Uysal, 25 yıl boyunca birçok teknoloji firmasında üst düzey yöneticilik pozisyonlarında görev yaptı.

Uysal, eğitim alanında da faaliyet gösterdi. Harvard Üniversitesi ve Massachusetts Institute of Technology gibi önde gelen üniversitelerde inovasyon üzerine çalışmalar yürüttü. 2009 yılında Nişantaşı Eğitim Vakfı ve İstanbul Nişantaşı Üniversitesi’ni kurdu.

Dr. Levent Uysal, özel yaşamında ise evli ve iki çocuk babasıdır.

MHP Mersin Milletvekili Adayı olarak seçim yarışına katılan Dr. Levent Uysal, Mersin’de tanınan ve sevilen bir isim olarak öne çıkıyor. Eğitim alanındaki faaliyetleri ve teknoloji sektöründeki başarılı kariyeriyle bilinen Uysal’ın, siyasi hayatındaki performansı ve MHP’nin Mersin’deki oy oranını arttırma çabaları ise yakından takip ediliyor.

DR. LEVENT UYSAL KİMDİR?

Levent Uysal, 1968 yılında Mersin’de doğdu. Mersin Dumlupınar Lisesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü Turizm İşletme Bölümü’nü kazandı. Mezun olduktan sonra 25 yıl önemli teknoloji firmalarında çalıştım ve üst düzey yöneticilik pozisyonlarında çalışmalar yürüttü. Harvard Üniversitesi ve Massachusetts Institute of Technology üniversiteleriyle eğitimde inovasyon üzerine çalıştı.

Levent Uysal, 2009'da Nişantaşı Eğitim Vakfı’nı ve İstanbul Nişantaşı Üniversitesini kurdu. 

ÖZEL YAŞAMI

Levent Uysal, evli ve iki çocuk babasıdır. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.