Sadir Durmaz Kimdir, Kaç Yaşında? MHP Ankara Milletvekili Sadir Durmaz Aslen Nerelidir, Ne Mezunudur?

Sadir Durmaz Kimdir, Kaç Yaşında? MHP Ankara Milletvekili Sadir Durmaz Aslen Nerelidir, Ne Mezunudur?

Sadir Durmaz, 15 Temmuz 1963 tarihinde Yozgat İli Çiçekdağı ilçesinde doğmuştur. Türk siyasetçi olarak aktif bir kariyere sahiptir. Kendisi, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ankara Milletvekili olarak mecliste görev yapmaktadır.

MHP Ankara Milletvekili Sadir Durmaz Ne Mezunudur? İşte Kariyeri…
Sadir Durmaz, Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) TBMM üyesidir ve ekonomi geçmişine sahiptir. Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nden mezun oldu.

Mezun olduktan sonra Türkiye Tarım Kredi Kooperatiflerinde müfettiş yardımcısı, müfettiş, daire başkanı, genel müdür yardımcısı ve son olarak da genel müdür olarak çalıştı. Uluslararası Kamu, Sosyal ve Kooperatif Ekonomisi Araştırma ve Bilgi Merkezi'nin (CIRIEC) Türkiye Daimi Üyesi ve Türkiye Kooperatif Eğitim Vakfı'nın yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı.
Durmaz, Gübre Fabrikaları TAŞ.'nin yönetim kurulu başkanlığı da dahil olmak üzere özel sektörde de çeşitli görevlerde bulundu. (Gübretaş) ve Güvensigorta Türk A.Ş. Tarım Kredi Spor Kulübü Başkanlığı ve Dünya Bankası işbirliği ile Tarım Kredi Kooperatiflerinin Yeniden Yapılandırılması Projesi'nin koordinatörlüğünü yürütmüştür.

MHP ANKARA MİLLETVEKİLİ SADİR DURMAZ’IN SİYASİ KARİYERİ!

Sadir Durmaz, MHP'nin yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcısı olarak görev yapmaktadır. 2009 yerel seçimlerinde MHP'den Yerköy belediye başkan adayı olarak seçime katılmıştır.

 Sadir Durmaz'ın siyasi kariyeri 1994 yılında Milliyetçi Çalışma Partisi (MÇP) Gençlik Kolları'na üye olarak başlamıştır. Daha sonra, MÇP'nin Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ile birleşmesiyle birlikte MHP'ye geçmiştir. 2002 yılında MHP Yozgat İl Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Ayrıca, MHP Yerköy İlçe Başkanı ve MHP Yozgat İl Başkanı olarak da görev yapmıştır.
Sadir Durmaz, Milliyetçi Hareket Partisi'nin 8. Olağan Kongresinde Merkez Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmiştir. Ayrıca, MHP Başkanlık Divanı üyesi ve yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Sadir Durmaz, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 24. ve 25. dönemlerinde Yozgat milletvekili olarak seçilmiş ve Tarım, Orman ve Köy İşleri Komisyonu üyeliği yapmıştır. Son olarak, 27. dönemde Ankara milletvekili seçilmiştir.
Durmaz, aynı zamanda sivil toplum örgütlerinde de aktif olarak görev almaktadır. Özellikle, Yozgat'taki spor kulüplerine ve sosyal yardım kuruluşlarına destek vermektedir.

Sadir Durmaz evli ve 2 çocuk babası olup İngilizce bilmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.