• BIST 102.168
 • Altın 226,120
 • Dolar 5,3017
 • Euro 6,0034
 • İstanbul 11 °C
 • Ankara 11 °C
 • Yozgat 9 °C
 • İzmir 14 °C
 • Adana 17 °C
 • Bursa 12 °C

Kısa dönem askerlik yerleri

Kısa dönem askerlik yerleri
97/4 yedek subay askerlik yerleri açıklandı! e-devlet yedek subay askerlik yeri sorgulama.

97/4 yedek subay askerlik yerleri açıklandı! Az önce e-devlet platformu üzerinden duyurulan 97/4 yedek subay askerlik yerleri için adaylar e-devlet sistemine giriş yaptıktan sonra arama bölümüne yedek subay askerlik sınıflandırma sonucu yazdıklarında tertip edildikleri birlikleri görebilecek. 97/4 yedek subay ve kısa dönem askerlik yerleri belli olan adaylar Kasım başı ve Aralık'ın ikinci haftası birliklerine teslim olacak.

97/4 yedek subay askerlik yerleri belli oldu. Kasım celp döneminde askere gidecek olan 97/4 yedek subay ve kısa dönem askerlerin gideceği birlikler ve teslim olacağı tarihler az önce adaylar ile paylaşıldı. 97/4 yedek subay ve kısa dönem asker adayları kasım başı veya Aralık ayının ikinci haftası tertip edildikleri birliklere teslim olacaklar. E-devlet üzerinden sonuç açıklama sayfası açıldı fakat sistemde teknik aksaklik yaşanıyor.

SEÇİM VE SINIFLANDIRMA SONUCUNDA;

A. BİR AYLIK TEMEL EĞİTİME TABİ TUTULACAK YEDEK SUBAY ADAYLARI İLE İKİ BUÇUK AYLIK TEMEL EĞİTİME TABİ TUTULACAK YEDEK SUBAY ADAYLARI 30-31 EKİM 2017, KISA DÖNEM ERBAŞ/ER STATÜSÜNE AYRILANLARIN BİRİNCİ GRUBU 30 EKİM-01 KASIM 2017, İKİNCİ GRUBU İSE 13-15 ARALIK 2017 TARİHLERİ ARASINDA TERTİP EDİLDİKLERİ BİRLİKLERE SEVK EDİLECEKLERDİR. 

B. SINIFLANDIRMA SONUÇLARI AÇIKLANDIKTAN SONRA YÜKÜMLÜLER YUKARIDA BELİRTİLEN SEVK BAŞLANGIÇ TARİHLERİNDEN İKİ İŞ GÜNÜ ÖNCESİNE KADAR E-DEVLET KAPISINDAN VE ASKERLİK ŞUBELERİNDEN SEVK EVRAKINI ALABİLECEKLERDİR. BU TARİHLERDEN SONRA SEVK EVRAKI SADECE ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIKLARINCA VERİLECEKTİR.

C. YOL VE İAŞE PARASI, E-DEVLET KAPISINDAN SEVK EVRAKINI ALAN YÜKÜMLÜLERE ADRESE DAYALI NÜFUS KAYIT SİSTEMİNDE BULUNAN ADRESİ İLE EĞİTİM BİRLİĞİ, ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIĞINDAN SEVK EVRAKINI ALAN YÜKÜMLÜLERE İSE SEVK EVRAKINI ALDIĞI ASKERLİK ŞUBESİ İLE EĞİTİM BİRLİĞİ ARASI ESAS ALINARAK VERİLMEKTEDİR. YÜKÜMLÜLER İSİMLERİNE YAPILAN ÖDEMELERİ PTT ŞUBELERİNDEN VEYA PTT KARTI İLE PTTMATİKLERDEN ALABİLECEKLERDİR.

Ç. 1111 SAYILI ASKERLİK KANUNUNUN 47'NCİ MADDESİ KAPSAMINDA SEVKİN SON GÜNÜNÜ KAPSAYAN İSTİRAHAT RAPORU BULUNAN TIP DOKTORLARI İSTİRAHAT RAPORLARININ BİTİMİNİ TAKİP EDEN İLK MESAİ GÜNÜNDE SEVK EDİLMEK ÜZERE ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIKLARINA MÜRACAAT EDECEKLERDİR. MÜRACAAT ETMEYENLER HAKKINDA BAKAYA İŞLEMİ YAPILACAKTIR. BAKAYA TIP DOKTORLARINDAN KENDİLİĞİNDEN ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIKLARINA MÜRACAAT EDENLER VEYA ELE GEÇİRİLENLER DERHAL SEVK EDİLECEKTİR.

8. SEÇİM VE SINIFLANDIRMA SONUCU TERTİP EDİLDİĞİ BİRLİĞE SEVK EVRAKINI ALMAYAN VEYA SEVK EVRAKINI ALDIĞI HALDE SINIF OKULU/EĞİTİM MERKEZLERİNE KATILMAYAN YÜKÜMLÜLER BAKAYA İŞLEMİNE TABİ TUTULACAKTIR.

9. 1076 SAYILI YEDEK SUBAY VE YEDEK ASKERÎ MEMURLAR KANUNUNUN EK-6’NCI MADDESİ GEREĞİNCE BU DUYURU YÜKÜMLÜLERE TEBLİĞ MAHİYETİNDEDİR.

10. YÜKÜMLÜLER BU DUYURU METNİNE www.msb.gov.tr. İNTERNET ADRESİNDEN VE
TRT TELETEKSTEN ULAŞABİLİRLER. 

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
  yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Ülkücü Medya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.