• BIST 91.941
 • Altın 216,129
 • Dolar 5,3830
 • Euro 6,1275
 • İstanbul 6 °C
 • Ankara 5 °C
 • Yozgat 4 °C
 • İzmir 8 °C
 • Adana 18 °C
 • Bursa 5 °C

Kızlarımıza Hürriyet!

Fikri ATILBAZ

Son günlerde ortalığı cinsel taciz, saldırganı, pis bir tecavüz olayının oyuncularını aklama gibi bir duruma dönüştü. Küçük çocuklarımıza dikkat edelim. Böyle bir maksatla tuzağa düşürülmüş ve sonra onu kanuni bir duvaklık içinde düğünde görebiliriz. Bu adiliği kim yaşamak ister de, böyle bir adiliğe Devlet aracılık eder. Töreye aykırı her şeyden önce İslam'a aykırı olan bu durum nasıl olurda affedilip, nikah kisvesi altında af edilebilir. Bu sapıklığa verilen bir kazanç, ödül değil midir?

Bu anlayış ne keder doğrudur? İnsanlar cezaevlerinde bu yüzden suçlunun gözünde bile suçlanırken, kanunlarımız nasıl bunları aklar hale gelebilir. Bu işleri kendi bünyesinde kaldıran insanlar, nasıl olurda bu durumu yaşayabilir. Bunları savunmak, bu hastalara yardım etmek mi demektir?

4 yaşında bir çocuğun geleceğini, evlik kararını aileye yüklemek hangi anlayışın ifadesi, hangi anlayışın gerçekleşmesidir? Bu nasıl bir zevzekliktir? Bu gibi olaylar kimileri için yaşanmış ve bitmiştir. Günahı, vebali onlarındır. Ancak herkesin bildiği bu olaylar, yaşayanlarda iz yapan bu olaylar, devamlılık arz eden bu olaylar nasıl evlilikle sonuçlandırılacaktır? İki taraf arasındaki yaş farkı ne olacaktır? Ahlak hangi yaş sınırı altına sıkışmıştır. Bu nasıl bir adalet duygusu, nasıl bir istektir? Bunu savunmak hangi kafanın ürünüdür?

Allah vermesin, böyle bir hevesi gerçekleştirenler hemen asılmasın, ancak arkası kesilmeyecek bu isteklere evet dersek neler olacağını bilelim. Geleceği görelim. Üstüne yatarak bu işe sessiz kalamayız. Küçücük çocukların ırzına geçilerek, onları susturmayalım, onların karşılarına aile olarak çıkmayalım.

AKP Aydın İl Başkanlığı'na ziyaret eden Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Küçük yaşta evlenip cezaevine girenlerle ilgili yasa tasarısı ile ilgili soruya "Cinsel istismar tecavüz gibi insanlık dışı suçların sonuna kadar karşıyız. Bunun hesabı mutlaka sonuna kadar sorulmalı, haklı bulmuyorum asla. Bunu düşünürken ilk aklıma gelen 15 yaşındaki bir kız çocuğunun evlenmesi gelenekler görenekler olabilir. Bu konuda esas sorulması gereken bir varsa ailesine sorulması lazım. Düğünler dernekler bütün köy herkes düğünde. Esas aileye sormak lazım yani karşı kesime" diyor. O zaman o insanlara soralım. Yaşamın taze baharında eğilen başları, gerçekleştikten bir sapık istedi diye mi eğildi? Yoksa bu gerçekleşen ihanete kader diye bilirmiyiz?

Böyle bir büyük olaya nasıl bakmalıyız? Bizi teröre, kıyıma, bu isteğe, götürecek olan evet bekleniyorsa… Bu şekilde insanlar af edilecek, bir daha bu olayın tekrarı yaşanmayacak deniyor ve bu olay başka yaşanmayacak deniyorsa. Buna cani gönülden inanıyorsak hep beraber bu olaya, bu isteğe evet diyelim. O zaman buna müdahil olan taraflara sormak lazım. Korkusuzca çoçuklara ve adama ya da çocuklara sormalıyız. Çekinmeden, bu insanların vereceği cevapları dinlemeli ve bu kızları bir sözle yalnız bırakmamalıyız. Kim bilir onlar için hayırlı dediğimiz işler içinde hayırlı olmayanlar da vardır.

Bu işi sadece tecavüz için yapanlar bellidir. Bunları göz göre göre toplumda yaşatmak bir dert halini alacaktır. O zaman ne yapacağız? Bu işten soyutlanmak varken takılmamızı isteyenler kimler ve neden isteniyor?

Bu ne olursa olsun kapılacağımız bir oyun olmamalı! Kız gel derse, şeker, çiçek alıp gidecekler. Bunu biz kaldırmıyoruz, çocuklar rahat bırakılsın istemiyoruz. Akıbeti nasıl bir son olacaksa öyle olsun diyoruz. 10 yaşında anneler olsun istemiyoruz. Devletin bu istek sahiplerine hak olarak yardımcı olmasını istiyoruz.

Sağlıcakla kalın!

 
Fikri ATILBAZ
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
  yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Ülkücü Medya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.